Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Zobaczcie TOP 8 nowych przejażdżek w USA na sezon 2016!

Zobaczcie TOP 8 nowych przejażdżek w USA na sezon 2016!Wiadomo, że Amerykanie preferują wszystkie atrakcje, które są najwyższe, najszybsze czy najdłuższe. Batalia o przyciągnięcie gości już się rozpoczęła – w tym sezonie w USA otwarto ponad 100 nowych atrakcji! Przedstawimy Wam kilka naszych ulubionych:

„Skull Island: Reign of Kong” (Universal’s Islands of Adventure, Florida)

King Kong powraca i wyrusza ku nowym przygodom – wciągająca przejażdżka w ciemności wspomagana jest przez ruchome figury i ekrany 3D. Goście atrakcji walczą o przetrwanie podróżując przez starożytną świątynię, prehistoryczną dżunglę i jaskinie w zaświatach, zawsze kończąc oko w oko z King Kongiem. Atrakcję otwarto pod koniec czerwca.

„Valravn” (Cedar Point, Ohio)

Otwarty w maju Valravn rości sobie prawo do bycia najwyższym (68 m), najszybszym (120 km/h) i najdłuższym (1040 m) dive coasterem, z największą ilością inwersji oraz największym nurkującym spadkiem (65.2 m) na świecie. Odpuśćcie sobie śniadanie.

„Justice League: Battle for Metropolis” (Six Flags Great America, Illinois)

Pasażerowie kolejki będą musieli złączyć siły z Batmanem, Wonder Woman oraz innymi członkami Ligi Sprawiedliwych i stoczyć walkę z Jokerem i Lexem Luthorem. Dzięki wykorzystaniu potencjału 4D podczas całej przejażdżki goście poczują się jak na polu walki.

„Storm Chaser” (Kentucky Kingdom)

Ten rozpędzający się do 83 km/h miks coastera stalowego z drewnianym kryje w sobie 12x airtime, korkociąg, a spadek to klasyczna samolotowa beczka. Konstrukcja wznosi się na wysokość ponad 30 m.

„GaleForce” (Playland’s Castaway Cove, New Jersey)

W telegraficznym skrócie – prawie 40 metrów wysokości, trzykrotna akceleracja, maksymalna prędkość 103 km/h, 90 stopniowy spadek i wiele inwersji – to z pewnością wytrąci wam watę cukrową z rąk.

„Mako” (SeaWorld Orlando, Florida)

Mako zawdzięcza swą nazwę jednemu z najszybszych rekinów pływających w oceanach i będzie ozdobą nowej krainy tematycznej zwanej „Shark Wreck Reef”. To stalowy coaster o wysokości 61 m pokonujący podczas trzyminutowego przejazdu masę ostrych zakrętów i stromych spadków – a wszystko to z maksymalną prędkością 117 km/h.

„Steamin’ Demon’s New Revolution Virtual Reality Coaster” (Six Flags Great Escape, New York)

Dla tych, którym nie wystarcza już tradycyjna przejażdżka z trzema inwersjami, śrubą i pętlą, park przygotował w tym sezonie coś ekstra – dzięki użyciu gogli VR firmy Samsung goście będą mogli przenieść się w wirtualny świat i wcielić się w pilotów myśliwców walczących o odparcie inwazji Obcych. Podniebna walka zsynchronizowana jest z ruchem kolejki.

„Massiv” (Schlitterbahn Waterpark, Texas)

Park zapewnia, że „Massiv” jest najwyższym wodnym coasterem na świecie. Przejażdżka to tak naprawdę zjeżdżalnia wodna, ale jej parametry i przeciążenia dorównują wodnym rollercoasterom. Po wspięciu się po 123 stopniach, z pontonem pod pachą, goście stają oko w oko z przejażdżką dłuższą niż dwa pola futbolowe, którą zakończą w odpowiednio przytosowanej hamowni.


Autor: Magda Krasińska

Tagi: , ,