Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Znamy wiele nowych faktów dotyczących Tarona!

Znamy wiele nowych faktów dotyczących Tarona!Ujawniono tajemnicę wyglądu pociągu Multi Launched Coastera! Pociągi Tarona są wyjątkowe – zostały specjalnie zaprojektowane dla parku rozrywki Phantasialand!

Taron będzie największym Multi Launched Coasterem na świecie. Oznacza to, że pociąg kolejki będzie kilkukrotnie doprowadzany do maksymalnej prędkości, w tym przypadku przez dwa napędy typu LSM.

Przód pociągu stylizowany jest na rogi barana, przykrycie kół zaś na pazury zwierzęcia. Baran jest dominującym elementem wyglądu Tarona. Samiec owcy domowej pojawia się też w logotypie nowej przejażdżki, który znalazł miejsce na zagłówkach składu.

Phantasialand Taron

Zbliżenie na czoło pociągu

W nowej kolejce nie zastosowano zabezpieczeń na ramiona. Pasażerowie są ubezpieczeni tylko przez zapięcie na biodra, pozwoli to doświadczyć najlepszego poczucia swobody i szybkości.

Kolejka wyróżnia się też ze strony technicznej. Producent przejażdżki, firma Intamin chwali się, że Taron będzie mógł działać w temperaturze dochodzącej do -10 stopni (i więcej)! Nowe parametry techniczne pozwolą funkcjonować kolejce podczas zimowej edycji parku.

Nie jest jeszcze znana data otwarcia Klugheim, czyli sektora tematycznego, w którym znajduje się Taron. W nowej krainie powstaje jeszcze jedna atrakcja – Raik, Family Boomerang produkcji firmy Vekoma! Nowy sezon w Phantasialand startuje 19 marca 2016 roku, otwarcie wraz z rozpoczęciem sezonu jest jednak mało prawdopodobne.


Źródło: Parkerlebnis


Tagi: , ,