Testing Attractions NEWS,Nowości,Polska,SLIDER Zaglądamy na plac budowy Park of Poland pod Mszczonowem [VIDEO]

Zaglądamy na plac budowy Park of Poland pod Mszczonowem [VIDEO]W ostatnich dniach na placu budowy planowanej inwestycji pod Mszczonowem ( woj. mazowieckie), o której mówi się już od dłuższego czasu, pojawiły się pierwsze maszyny budowlane. Chodzi oczywiście o Park of Poland, którego inwestorem jest spółka Global City Holdings – właściciel sieci kin Cinema City. Właśnie rozpoczęto prace związane z ogrodzeniem i zabezpieczeniem terenu pod przyszły park rozrywki. Następnym etapem będzie oficjalne rozpoczęcie budowy i uroczystość wkopania kamienia węgielnego, na którą inwestor zaprasza już wiosną tego roku.

Inwestycja jak widać, nabiera powoli rozpędu. Czy Warszawa doczeka się w końcu parku rozrywki w swoich okolicach? Ostatnia inwestycja- Adventure World Warsaw zakończyła się ogłoszeniem bankructwa inwestora chwilę po oficjalnej uroczystości rozpoczęcia budowy, ale ostatecznie sprawa nie jest jeszcze zamknięta.  Mamy nadzieję, że w tym przypadku historia się nie powtórzy, a wkrótce nastąpi otwarcie bram Park of Poland, co staje się coraz bardziej realne.

Spółka planuje zainwestować w park wodny 150-180 mln euro!

Park wodny to pierwszy etap budowy całego kompleksu, który powstanie na obszarze ok. 20 ha. Będzie to największy zadaszony park wodny w Europie. Zostanie podzielony na kilka obszarów. Wśród wielu atrakcji znajdziemy między innymi strefę zjeżdżalni dla poszukujących mocnych wrażeń gości oraz wydzieloną części spa i saun dla dorosłych. Kolejne etapy zakładają powstanie w przyszłości parku tematycznego i ogromnej strefy saun. 

 park of poland

Podobnie ma wyglądać park wodny pod Mszczonowem (fot. Global City Holdings)

Park of Poland to pierwszy park rozrywki na dużą skalę w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem jest zapewnienie rozrywki milionom gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Europy Zachodniej, w parku oferującym atrakcje znane z innych parków na świecie, od tych dostarczających najbardziej ekstremalnych wrażeń do klasycznych atrakcji. W Park of Poland stworzone będą atrakcje turystyczne dla klientów w każdym wieku, a część z nich będzie działała przez cały rok. Park of Poland będzie zlokalizowany w okolicach Mszczonowa, w odległości ok. 60 km od Warszawy pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

Tagi: , , , ,