Walibi zainwestuje 100 milionów euro w przeprojektowane swojego parku w Belgii!

Po spektakularnej nowości sezonu 2016 – atrakcji Pulsar, park rozrywki Walibi w Belgii ani trochę nie zwalnia tempa. Właściciel zapowiedział ogromne zmiany w parku na kwotę około 100 milionów euro! Rozpoczęcie prac startuje już w przyszłym roku! Celem całego zamieszania jest rekonfiguracja terenu oraz dostosowanie parku rozrywki do wszystkich grup wiekowych.

Każdego roku Walibi Belgium będzie nie tylko dodawać nowe atrakcje, ale również przekształci scenerię oraz tematykę różnych obszarów parku. Po zakończeniu tego procesu 75% parku zostanie całkowicie zmienione.

W 2018 roku zobaczymy nową instalację wielkiego diabelskiego koła, położonego w pobliżu Wyzwania Tutankhamona oraz nową egzotyczną strefę w południowej części parku. Park wodny Aqualibi również zostanie przekształcony, dzięki czemu powstanie nowy wodny plac zabaw o powierzchni 700 metrów kwadratowych dla młodszych dzieci, zwłaszcza dla tych, które nie potrafią jeszcze pływać.

Wstępne projekty zmian (fot. Walibi)

Natomiast w sezonie 2019 trzy następne strefy parku zostaną poddane transformacji tematycznej. Zwiedzający będą stopniowo odkrywać różne światy utworzone w Walibi. Zapowiedziano m.in.: interaktywną atrakcję rodzinną, dziecięcy rollercoaster oraz dużą rodzinną restaurację.

Rok 2020 to przeprojektowanie strefy zachodniej i interaktywne atrakcje wodna, a także wiele innych niespodzianek…

Sezon 2021 będzie przełomem, ponieważ podkreśli ogrom zmian w Walibi poprzez pojawienie się gigantycznego i unikalnego rollercoastera na zupełnie nowym obszarze. Z tym dodatkiem, park będzie miał 10 rollercoasterów, co ustanowi absolutny rekord w krajach Beneluksu. Strefa z wilkołakami i wampirami również spotka delikatna przebudowa.

Przeprojektowanie okolicy w pobliżu atrakcji Flash Back w 2022 roku oraz nowe zjeżdżalnie w Aqualibi w sezonie 2023 ukończą tę ogromną inwestycję w całości.

Ten ambitny plan rozwoju pozwoli nam dalej ustalić naszą pozycję jako największy i najbardziej sensacyjny belgijski park rozrywki dla gości w każdym wieku. Walibi zawsze odgrywał pionierską rolę w oferowaniu widzom nowych, unikalnych odczuć. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości rodziny i młodzi ludzie poszukumący ekscytującego dnia będą zadowoleni z pobytu w naszym parku – mówi Jean-Christophe Parent, CEO


Źródło: Inpark magazine