Testing Attractions NEWS,Raporty,SLIDER Ujawniono najnowszy raport TEA! Duże zmiany!

Ujawniono najnowszy raport TEA! Duże zmiany!W ostatnim czasie został opublikowany najnowszy raport TEA dotyczący parków wodnych, rozrywki oraz muzeów na całym świecie. Niepokojący wydaje się być fakt, iż odwiedzalność w parkach rozrywki w porównaniu z zeszłym rokiem spadła. To pierwszy od wielu lat wynik na minusie!

W prowadzonych od ponad 10 lat badaniach, co roku można zaobserwować wzrost odwiedzalności, jednak w tym roku dobra passa się odwróciła. W wielu parkach na świecie odwiedzających było mniej niż w roku 2015. Niezmiennie na szczycie rankingu pozostaje Magic Kingdom w USA z wynikiem ponad 20 milionów odwiedzin. Natomiast największe straty odnotował Ocean Park w Hong Kongu (-18,8%); Disneyland w Paryżu (-14,2%) oraz Disneyland w Hong Kongu (-10,3%). Jednak nie wszyscy zanotowali spadek. Spore powody do zadowolenia może mieć Universal Studios w Hollywood, gdzie odnotowano wzrost aż o 13,9%. Chimelong Ocean Kingdom również zyskał ponad 10% zwiedzających, tak jak Lotte World w Korei Południowej.

Top 25 parków rozrywki na świecie ( fot. raport TEA)

Dużo lepiej sytuacja wygląda w parkach wodnych. Tutaj również bez zmian z poprzednim rokiem króluje Chimelong Water Park z wynikiem nieco ponad 2,5 miliona odwiedzin. Najbardziej może szokować wynik chińskiego Wuhu Fantawild Water Park, który wskoczył do pierwszej dwudziestki ze wzrostem aż 44,6% w stosunku do 2015 roku. O Bardzo dobrym wyniku może mówić również Atlantis Water Adventure w Indonezji (+14,4%) oraz dobrze nam znany Tropical Island w Niemczech (+13,1%).

Top 20 parków wodnych na świecie (fot. raport TEA)

Największe zmiany zaobserwujemy w muzeach. W tej kategorii mamy zmianę na miejscu lidera. Dotychczas zaszczytne miejsce zajmował Luwr w Paryżu, ale w wyniku olbrzymiego spadku aż o 14,9%, znalazł się na trzecim miejscu rankingu. Nowym najchętniej odwiedzanym obiektem muzealnym zostało Chińskie Muzeum Narodowe, które odnotowało wzrost o 3,6%. Z pewnością na tle innych wyróżnia się Tate Modern w Londynie, które może się pochwalić wynikiem o 23,9% większym niż w ubiegłym roku.

Top 20 muzeów na świecie (fot. raport TEA)


Źródło: TEA Raport

Tagi: , , , ,