Testing Attractions Bez kategorii,NEWS,Nowości,SLIDER Top 15 inwestycji w 2017 w parkach rozrywki na świecie!

Top 15 inwestycji w 2017 w parkach rozrywki na świecie!Sezon 2017 zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością będzie to wielki rok dla poszukiwaczy wrażeń na całym świecie! Nowe atrakcje i parki rozrywki zostaną otwarte w Azji i na bliskim wschodzie. Oczywiście, europejskie parki nie pozostaną w tyle i również przygotowały dla swoich gości niespodzianki. Oto lista szesnastu wartych uwagi inwestycji planowanych na przyszły rok:

1) Symulator Gdzie jest Dory w Tokyo DisneySea

Japoński park Tokyo DisneySea zastąpi symulator Stormrider na nową atrakcję w tematyce do kontynuacji filmu Gdzie jest Nemo. Podczas podwodnej podróży, pasażerowie na pokładzie łodzi podwodnej kurczą się do rozmiarów Dory, Nemo oraz innych stworzeń morskich z filmu animowanego.

dory

Nowa atakcja – symulator Gdzie jest Dory?

2) Dark ride Symbolica w Efteling

Symbolica – nowa atrakcja dark ride dołączy do parku rozrywki Efteling w Holandii. Będzie zabierać pasażerów w magiczną podróż przez tajne korytarze i ukryte pomieszczenia pełne niesamowitych efektów w Pałacu Fantasy. Sześcioosobowe bezszynowe wagoniki, które się przechylają i obracają, pojadą wzdłuż jednej z trzech tras przez pałac. Gospodarzem przejażdżki będzie maskotka Pardoes – nadworny błazen.

symbolica

Projekt nowego dark ride – Symbolica

3) Project V w Europa-Park

Inwestycja warta ponad 25 milionów euro otworzy swoje podwoje w przyszłym roku w niemieckim Europa-Parku. Project V będzie NAJWIĘKSZĄ atrakcją typu „Flying Theatre” w Europie! Łudząco przypomina planetarium, ale jednak kryje w sobie dużo więcej – zabierze Was w fascynującą podróż dookoła świata. Całość została zaprojektowana we współpracy z tajwańską firmą Brogent, połączono mechaniczny system dźwigu, rzędy siedzeń i zaokrąglony ekran filmowy w dwóch gigantycznych kinach w kształcie kopuły.

4) Ferrari Land w PortAventura

Nowa strefa tematyczna Ferrari Land w hiszpańskim PortAventura, wprowadzi w świat wyścigów niejednego fana włoskiej marki luksusowych samochodów. Cała 19 hektarowa strefa będzie równa 1/3 parku Ferrari World Abu Dhabi i znajdziemy w niej cztery tematyczne atrakcje: launched coster, dwie wieże swobodnego spadania, mini autostrada oraz symulator samochodów wyścigowych.

Ferrariland w PortAventura

Ferrari Land w PortAventura

5) Rollercoaster Star Trek w niemieckim Movie Park

Niemiecki Movie Park zaprezentuje w nowym sezonie pierwszy na świecie rollercoaster inspirowany filmem ,,Star Trek’’. Będzie to launched coaster, wyprodukowany przez niemiecką, dobrze znaną firmę – Mack Rides.

6) Rollercoaster SW8 w Alton Towers

Alton Towers w Anglii ogłosił plany budowy nowego drewnianego rollercoastera o zakodowanej nazwie ‘’Secret weapon 8’’ ,czyli tajna broń. Kolejka posiadać będzie liczne wzniesienia i zakręty ,a nawet niewielki zbiornik wodny, przez który przejadą wagony. Alton Towers od dawna stosował kryptonimy ( secret weapon 1,2,3, itd.) dla swoich atrakcji. Dopiero potem nadał nazwy, które znamy dziś. Planowany termin oddania urządzenia do użytku to sezon 2017/2018.

sw8

Projekt SW8 w Alton Towers

7) 20th Century Fox World Malaysia

Od przyszłego roku, fani studia 20th Century Fox będą mogli poszaleć w nowym parku rozrywki z urządzeniami bazowanym na tytułach właśnie tej wytwórni. W parku stanie około 25 atrakcji tematycznych z takich filmów jak: ,,Epoka Lodowcowa’’ ; ,,Obcy kontra Predator’’ ; ,,Rio’’ ,czy ,,Planeta Małp’’. Plany są tak ambitne, że zakładają nawet odwzorowanie na terenie parku kultowego Titanica, lodowych gór pokrytych śniegiem z ,,Epoki Lodowcowej’’, a nawet rozbitego statku kosmicznego z ,,Planety Małp’’. Czekamy z niecierpliwością na efekty końcowe! 🙂

20th-fox

Projekt parku 20th Century Fox Malaysia

8) Ankapark

W nowym sezonie, w Turcji zostanie otwarty nowy park rozrywki z kilkunastoma atrakcjami. Dokładnie, zlokalizowany będzie w stolicy kraju – Ankarze. Produkcją kilku urządzeń zajmują się mniej znani chińscy i tureccy producenci przejażdżek, ale znajdziemy też kilka perełek. Rollercoaster z 10 inwersjami i jet-ski launch rollercoaster wyprodukuje dobrze znany szwajcarski producent Intamin, a podwieszaną kolejkę Volare dostarczy Zamperla z włoch.

Taki rollercoaster pojawi się w nowym parku Ankapark w Turcji.

Taki rollercoaster pojawi się w nowym parku Ankapark w Turcji

9) Legoland Japonia

Firma Merlin Entertainments wyda 315 milionów dolarów na nowy Legoland w Japonii. W parku ulokowanym w mieście Nagoya znajdziemy oprócz miniatur: obserwacyjną wieżę, rollercoaster inspirowany klockami Lego Technic, wodne przejażdżki oraz szkołę jazdy Lego dla dzieci.

10) Rollercoaster SFX w Ferrari World

Park rozrywki sygnowany marką Ferrari w Abu Dhabi najprawdopodobniej na początku 2017 roku, odda do użytku nowy, innowacyjny rollercoaster z licznymi inwersjami. Jego konstrukcja będzie przebiegać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku Ferrari World, a przejażdżce towarzyszyć będą nowoczesne ekrany 3D, dające dodatkowe wrażenia z jazdy. Produkcją kolejki zajmuje się firma Dynamic Attractions z USA.

11) Rollercoaster Pegasus w Parku Astérix’a

Francuski Park Asterix’a powiększy się w nadchodzącym sezonie o nowy Pegasus Coaster, który będzie zatrzymywał się w połowie przejazdu w tajemniczej świątyni Meduzy, a następnie ruszy do tyłu tą samą trasą. Atrakcję dostarczy niemiecki producent – Gerstlauer Amusement Rides GmbH. Kolejka działająca na takiej samej zasadzie to FireChaser Express, znajdująca się w Dollywood w Tennessee.

Nowy rollercoaster w parku Asterix'a

Nowy rollercoaster w parku Asterix’a

12) Rollercoaster od Mack Rides w Warner Bros. Movie World

Nowa przejażdżka ma powstaje nieopodal głównej bramy parku, a jej producentem jest niemiecka firma Mack Rides.
Pomimo tego, że koszt inwestycji nie został jeszcze publicznie opublikowani, entuzjaści atrakcji liczą na atrakcję podobną do Blue Fire, czyli kolejki, która działa od kilku lat w Europa-Parku.

13) Dark ride Ghostbusters 5D w Heide-Park Resort

Od pewnego czasu w Heide-Parku przybywa atrakcji rodzinnych, a już w przyszłym roku park wzbogaci się o kolejną przejażdżkę familijną. Będzie to atrakcja oparta na przygodach pogromców duchów, czyli Ghosbusters! Nowa atrakcja będzie pierwszym interaktywnym Dark Ride w parku, bowiem pasażerowie wyposażeni w laserowe pistolety będą celować w duchy.

Dark Ride Ghostbusters w Heide - Park Resort

Dark Ride Ghostbusters w Heide-Park Resort

14) Trzy nowe rollercoastery w Energylandii

Doczekaliśmy czasów, kiedy pozycję w rankingach zaczęły zajmować parki z Polski! Nie bez powodu EnergyLandia wzbudziła zainteresowanie fanów atrakcji z całego świata, bo już w 2017 roku w Zatorze powstanie 19 nowych atrakcji w tym największy na świecie wodny rollercoaster od Intaminu oraz familijny Boomerang od Vekomy czy kolejka Dragon dla najmłodszych.

15) Wieża Ikaros w Grona Lund

Ikaros to prawdziwy fenomen wśród atrakcji ekstremalnych… Wieże swobodnego spadku już teraz wywołują potężne emocje i przeciążenia, ale Ikaros wydobędzie z pasażerów jeszcze więcej wrzasków! Spadek z dużej wysokości twarzą w dół? Czemu nie! Zapraszamy już w przyszłym sezonie do Szwedzkiego parku Grona Lund.

Źródło: Los Angeles Times, Tower Times