To już koniec Lunaparku w Łodzi!

To już pewne, Łódzki Lunapark właśnie znika z powierzchni ziemi, trwa demontaż karuzel i i innych przejażdżek, wszystkie urządzenia mają być rozebrane do końca pierwszego kwartału tego roku. Obiekt z czterdziestoletnią tradycją ma zastąpić… duży plac zabaw.

Teren o powierzchni 3,5 hektara zostanie przekształcony w strefę rekreacji będą tam huśtawki dostosowane dla wózków inwalidzkich, trampoliny, wodny plac zabaw z atrakcjami i zadaszona scena. Zmiany są efektem 10438 głosów oddanych w ramach projektu obywatelskiego który zaproponowała posłanka Małgorzata Niemczyk.

Jedna z atrakcji w Łódzkiej strefie wypoczynku

Jedna z atrakcji w Łódzkiej strefie wypoczynku

Umowa z dotychczasowym dzierżawcą terenu wygasła 31 grudnia 2015. Niestety dzierżawca został postawiony w fakcie dokonanym, a miasto nie było nawet gotowe na negocjacje. Do końca lutego teren musi zostać zdany Zakładowi Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Okazuje się jednak, że Lunapark nie zniknie z mapy miasta. Obecnie trwają poszukiwania inwestora, który miałby zainwestować pieniądze w reaktywację obiektu w innej lokalizacji. Pod uwagę brany jest Łódzki Brus, nie wiadomo kiedy inwestor się znajdzie i dokona reaktywacji parku.

Wodny plac zabaw w Łódzkiej strefie wypoczynku

Wodny plac zabaw w Łódzkiej strefie wypoczynku

Budowa Łódzkiej strefy wypoczynku ma kosztować 2,5 mln złotych! Niestety w ubiegłym sezonie mogliśmy ostatni raz skorzystać z atrakcji takich jak: Rollercoaster Jest Star produkcji firmy Schwarzkopf, karuzeli Enterprise, Diabelskiego Młyna i wielu innych…


Zdjęcia: Urząd Miasta Łódź