Testing Attractions NEWS,SLIDER Testing Attractions odwiedza Liseberg na Halloween!

Testing Attractions odwiedza Liseberg na Halloween!Ekipa Testing Attractions odwiedza park Liseberg w Göteborgu. Usytułowany na wzgórzu, w samym sercu miasta park idealnie komponuje się z otoczeniem biurowców i zgiełku ścisłego centrum drugiego największego miasta w Szwecji.

Tego dnia park był czynny do godziny 23. Wydaje się, że od południa będzie dość czasu na wszystkie atrakcje. Jednak jak się okazało, nawet późną jesienią park ma wiele do zaoferowania.

Już od samego wejścia czuć niesamowitą atmosferę Halloween. Na każdym kroku były pajęczyny, miotły i niezliczona ilość dyń w stylu jack-o’-lantern (park kupił ich kilka tysięcy sztuk). Na każdym kroku świetnie zrobione i podświetlone aranżacje. Nam najbardziej spodobał się parking dla mioteł. Niestety, właściciel jednej z nich nie opłacił postoju i… czeka na niego mandat.

Parking dla mioteł

Parking dla mioteł

Tuż po zachodzie słońca w parku pojawiły się duchy. To byli nie tylko świetnie ucharakteryzowani aktorzy, ale również goście, którzy także chcieli tworzyć ten unikalny klimat. Park, na ten relatywnie krótki okres, przygotował specjalne atrakcje: m.in. dom strachu, The House of Dolls z clownami i laleczkami chucky, który był naprawdę realistycznie przygotowany i zapewnił nam masę andrenaliny. Był też AtmosFear The Experiment – scary maze do którego wchodziło się tuż po swobodnym spadku z 116 metrowej wieży. Czuliśmy się jak w psychiatryku zdominowanym przez pacjentów. Pomimo tego, że ta atrakcja była oceniana jako mniej straszna, u nas wywołała więcej emocji.

Widok na park nocą

Widok na park nocą

Tuż obok znajduje się kolejka będąca wizytówką tego parku – Helix. Nie spodziewaliśmy się takiej frajdy – było nieziemsko. Ten rollercoaster rozpędza się do 100 km/h a jego trasa liczy 1,4 km. Byliśmy na nim wiele razy, za każdym razem zaskakiwał i przykro nam było z niego schodzić. Co więcej, w trakcie oczekiwania na przejazd, można zainstalować na telefonie grę Helix. Raz na 15 minut, gracz z największą liczbą punktów otrzymywał kupon na przejaz bez oczekiwania w kolejce. To bez wątpienia najlepsza atrakcja tego parku.

Rollercoaster Helix w Lisebergu

Rollercoaster Helix w Lisebergu

Inną, zupełnie nową, powstałą w 2015 roku atrakcją jest Mechanica. Ta atrakcja obraca się we wszystkich możliwych osiach i daje niesamowitą przyjemność – ostrzegamy tylko dla odważnych! Została wyprodukowana przez niemieckiego Zierer-a i świetnie wystylizowana w klimacie pierwszych urządzeń mechanicznych.

Launched Coaster Kaenonen po lewej Mechanica po prawej

Launched Coaster Kanonen – po lewej, Mechanica – po prawej

Park Liseberg powstał w 1923 roku. Jednak przez te niecałe 100 lat park zmienia się w dynamicznym tempie i przez ostatnie lata praktycznie co roku mógł oferować gościom nowe atrakcje. Jak powiedziała nam rzeczniczka prasowa parku, Liseberg ma już pomysły na kolejne 10 lat do przodu! Nie pozostaje nam więc nic innego, jak śledzić na bieżąco rozwój parku!

Zobacz naszą relację filmową z atrakcji oraz wywiadem z Rzecznikiem Prasowym Lisą Siljeblad, specjalnie dla Testing Attractions:

player


Rafał Madycki / Kuba Kozub

Tagi: ,