Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Tempo Attack – Przygody maskotki Walibi w technologii 4D!

Tempo Attack – Przygody maskotki Walibi w technologii 4D!Cały czas piszemy tylko i wyłącznie o niemieckich parkach rozrywki. Co ciekawego ujrzymy w Walibi Holland i Walibi Belgium w aktualnym roku?
Po Rokken Roll przyszła pora na Tempo Attack – kolejny film wykonany w technologii 4D! W Tempo Attack ponownie zobaczymy maskotkę parku wraz z przyjaciółmi. Atrakcja będzie dostępna w Holandii, Belgii oraz Francji (Parc Walibi Rhône-Alpes (Officiel)) przynajmniej do następnego roku. Dlaczego na liście zabrakło Walibi Sud Ouest? Miejsce zostało niedawno sprzedane i nie jest już częścią Compagnie des Alpes – wspólna jest tylko nazwa.

W przyszłym sezonie czeka nas bardzo miłe zaskoczenie! Walibi Holland dostanie kolejnego rollercoastera, tym razem od firmy MACK Rides. Z kolei Walibi Belgium otrzyma zupełnie nową wodną przejażdżkę. Mowa o pierwszym na świecie urządzeniu typu Power Splash od MACK Rides. 45-metrowa konstrukcja będzie się składać z dwóch pionowych podjazdów (jeden po lewej, drugi po prawej stronie; całość w kształcie litery U) i maksymalnej prędkości wynoszącej do 100km/h – trzykrotnie napędzana przez silnik liniowy. Warto dodać, że ogromna łódź pomieści 20 osób, a czas podróży wyniesie 70 sekund. Niebawem rozpocznie się budowa i potrwa około 10 miesięcy. Inwestycja pochłonie blisko 8,5 miliona euro.

Zapiszcie sobie datę 4go kwietnia, tego dnia startuje sezon letni w obu miejscach. W maju wybieramy się do Walibi Holland. Spodziewajcie się obszernej relacji z wizyty! [Daniel]