Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Szwedzki Liseberg zapowiada nowości!

Szwedzki Liseberg zapowiada nowości!W ostatnich dniach, co raz więcej parków ogłasza swoje nabytki. Nie inaczej postąpił znany szwedzki park rozrywki Liseberg, który znajduje się w europejskiej czołówce. Według potwierdzonych informacji  koszt urządzeń to 26 milionów euro. Nowe atrakcje znajdą swoje umiejscowienie na obszarze przy dobrze znanym już drewnianym rollercoasterze “Balder”. Planowane uruchomienie urządzeń zaplanowane jest na sezon 2017 i 2018.  Co przygotował Liseberg dla fanów parków rozrywki?

 

LOKE

screen-shot-2016-09-27-at-11-32-13

Do ekstremalnej oferty parku dołączy karuzela nazywana potocznie “huśtawka” bądź “Wahadło”. Jego konstrukcja będzie liczyć 27 metrów i rozbuja się do maksymalnej prędkości 100 km/h – dokładnie takiej jak rollercoaster ‘’Balder’’ oraz  wysokości 42 metrów rysując kąt 120 stopni . Obrotowa gondola zabierze na swój pokład równo 40 osób, co według założeń parku daje około 900 pasażerów na godzinę.  Karuzelę wyprodukuje firma Intamin. Przewidywane otwarcie to kwiecień sezonu 2017.

 

VALKYRIA

liseberg-valkyria-theming-konzept

Taką nazwę będzie nosił najdłuższy Dive-Coaster w Europie. Podobna konstrukcja znajduje się chociażby w niemieckim Heide-Parku pod nazwą ‘’Kraken’’. Jednak to kolejka z Lisebergu będzie liczyć 700 metrów, czyniąc ją najdłuższą tego typu na ‘’starym kontynencie’’. Rollercoaster będzie wznosić się na wysokość 47 metrów ponad ziemię, ale zjazd poprowadzi wagony tunelem pod ziemią dając w sumie 50 metrów pełnej wrażeń jazdy w dół o prędkości maksymalnej 105 km/h. Z jednego przejazdu skorzysta 18 osób,,a park zakłada, że będzie to około 1100 osób na godzinę. Produkcją zajmie się uznana firma Bolliger & Mabillard. Skąd ta nietypowa nazwa kolejki? Nazwa „Valkyria” pochodzi z mitologii nordyckiej. Była to istota ze skrzydłami, której zadaniem było doprowadzić poległych wojowników do śmierci. Otwarcie zapowiadane jest na lato 2018 roku.

Dopełnieniem całej inwestycji będzie budowa kilku nowych sklepów i restauracji, również w tematyce legend i mitów. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwać nowych atrakcji!

Źródło: Parkerlebnis

Tagi: , , , , , ,