Testing Attractions Europa,NEWS,Nowości,SLIDER Szwedzki Gröna Lund zbuduje nowy rollercoaster do 2020 roku!

Szwedzki Gröna Lund zbuduje nowy rollercoaster do 2020 roku!Szwedzki park rozrywki Gröna Lund zlokalizowany w stolicy kraju – Sztokholmie, ogłosił swoje plany dotyczące najnowszego rollercoastera. Otwarcie zaplanowano na 2020 rok, czyli za nieco ponad 3 lata.

Nowa ekstremalna kolejka będzie typem tzw. ”odwróconego rollercoastera”, to znaczy, że wagoniki składu będą podwieszane na torze, a pasażerowie nie będą czuli gruntu pod nogami podczas jazdy. Parametry nowej atrakcji prezentują się bardzo dobrze. Długość całkowita toru wyniesie 700 m, a maksymalna prędkość około 100 km/h, natomiast w najwyższym punkcie trasy pasażerowie znajdą się 34 metry nad ziemią.

Grona Lund Bolliger & Mabillard odwrócony Coaster Coaster 2020 Ogłoszenie

Wizualizacja nowego rollercoastera (fot. Grona Lund)

Szacuje się, że przejazd zajmie nie więcej niż 2 minuty. Nowy rollercoaster z pewnością podniesie atrakcyjność parku i znacząco go przyozdobi. Dodatkowo wraz z początkiem budowy, planowane są drobne remonty i modyfikacje wokół terenu przyszłej atrakcji, której produkcją nie zajmie się byle kto, a jedna z najlepszych firm na świcie – Bolliger & Mabillard ze Szwajcarii.  Aby zdążyć z otwarciem do 2020 roku, park planuje zacząć prace budowlane już w sezonie 2018.

Źródło: parkerlebnis

Tagi: , , ,