Testing Attractions NEWS,Nowości,Polska,SLIDER ŚWM zmienia nazwę! Czy to dobry ruch?

ŚWM zmienia nazwę! Czy to dobry ruch?Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – właśnie tak brzmi nowa nazwa najstarszego w Polsce lunaparku, który działa nieprzerwanie od ponad 58 lat. Zmiana nazwy jest wynikiem gruntownej modernizacji lunaparku i budowy nowych, tematycznych atrakcji. Czy ten ruch wpłynie korzystnie na odwiedzalność i rozpoznawalność ŚWM?

Nawiązania do legend i regionalnych opowieści można było dostrzec już w zeszłym roku, kiedy w chorzowskim lunaparku uruchomiono wodną atrakcję Diamond River. Tematyzacja przejażdżki oraz jej główny bohater nawiązują do historii o dobrym duchu kopalni – Skarbniku.

Okazuje się jednak, że w tym roku do Skarbnika dołączą kolejne postacie symbolizujące zupełnie nową odsłonę lunaparku. Kolejnymi legendarnymi postaciami będzie Flora oraz Lech, który pod swoje władanie weźmie z pewnością Lech Coastera i restaurację Oberża Lecha. Poza nowymi bohaterami niespodziewanie zmienia się też logotyp i nazwa parku, a także cała oprawa wizualna…

Legendia

Oprawa wizualna Legendii (fot. Legendia)

Grafika promująca nową nazwę parku utrzymana jest w magicznych kolorach, natomiast sam logotyp w kolorze żółtym. Żółty kolor ma symbolizować blask, radość, optymizm oraz generować potrzebę podzielenia się radością z innymi. Warto zwrócić uwagę na centralny punkt logotypu, czyli charakterystyczny zawijas nad literą „i” – ten element nawiązuje do ruchu magiczną różdżką i jednocześnie do zakręconych inwersji na nowo powstającym rollercoasterze.

Za przeprowadzenie rebrandingu i zmianę identyfikacji wizualnej Śląskiego Wesołego Miasteczka odpowiada agencja Brand Bridge. Specjaliści w wypowiedziach dla portalu wirtualnemedia.pl mówią, że to zlecenie było dla nich wyzwaniem, które miało uwzględnić tradycję tego miejsca oraz oddawać atmosferę radości, zabawy i rozrywki. Na końcu trzeba było to wszystko połączyć z rewolucyjnymi zmianami na terenie parku.

Zdjęcie użytkownika Śląskie Wesołe Miasteczko.

Wizualizacja nowej atrakcji wpisującej się w odświeżoną tematykę parku – Lech Coastera (fot. Legendia)

Nowa nazwa z pewnością wpłynie na rozpoznawalność obiektu poza granicami naszego kraju. Budowa nowych atrakcji i zaawansowany proces tematyzacji wzbudzają zainteresowanie wielu osób np. z Niemiec, Czech i oczywiście Słowacji, skąd pochodzi inwestor. Nazwa Ślaskie Wesołe Miasteczko, nie dość, że była zbyt długa to zawierała jeszcze wiele polskich znaków dialektycznych, co z pewnością stanowi problem w odczytaniu nazwy przez obcokrajowców. Pełną ofertę Legendii oraz ceny biletów na nadchodzący sezon znajdziecie na stronie legendia.pl.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: , ,