Testing Attractions NEWS,SLIDER Budowa wieży Mirage wstrzymana – Tivoli Gardens

Budowa wieży Mirage wstrzymana – Tivoli GardensPrace przy budowie wieży Mirage, która ma być nową atrakcją Tivoli Gardens w Kopenhadze zostały wstrzymane. Park rozrywki musiał zatrzymać budowę, ponieważ nie wystawiono jeszcze opinii inspektora środowiska!

Nowością na sezon 2016 ma być 45 metrowa wieża, jednak jak wskazują doniesienia lokalnych mediów prace przerwano zgodnie z zarządzeniem rady miejskiej w Kopenhadze. Wpływ nowej przejażdżki na środowisko nie został jeszcze zbadany.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani tą informacją, ale szanujemy oczywiście tą decyzję” powiedział rzecznik Tivoli. Postanowienie to ma tylko zastosowanie do budowy wieży, ale nie do pracy przy towarzyszących atrakcji budynkach.

Mirage będzie atrakcją 2 w 1. Wieża będzie liczyć 45-metrów, na tą wysokość wjadą cztery okręgi na których zamontowane będą gondole. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza tego typu konstrukcja z dwoma rodzajami siedzeń. Nowością jest opcja gdzie pasażerowie siedzą na fotelach skierowanych na zewnątrz, bez podestu pod nogami – podobnie jak na wieży swobodnego spadania.

Mirage Tower Tivoli Gardens

Wizualizacja przejażdżki

Dopiero w połowie stycznia 2016 roku Tivoli Gardens Kopenhaga dumnie zaprezentowała animowany film z wieżą Mirage w akcji. Oficjalna stała się tez data otwarcia, mówiono wtedy o otwarciu jej latem 2016 roku. Czy zmiany przez wstrzymanie budowy wpłyną na czas otwarcia? Tego obecnie nie wiadomo…


 

Źródło: Parkerlebnis

Tagi: ,