Śląskie Wesołe Miasteczko: Silesia Tower w rozbiórce!

Silesia Tower

Od dwóch dni na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka (ŚWM) trwa rozbiórka nieczynnej od kilku lat wieży swobodnego spadku. Urządzenie zostało zakupione przez lunapark w 2008 roku za 2,8 mln zł!

Silesia Tower została sprowadzona z Ukrainy, jej producentem jest firma Sarmat z Winnicy. Wieża była dostępna dla gości przez rok, potem uległa awarii a serwisantom nie udało się jej naprawić.
Od kilku lat ŚWM usiłuje sprzedać felerną atrakcję, do tej pory poszukiwania chętnego nie kończyły się powodzeniem.

Wreszcie znalazł się chętny, jest to firma ITD Jolanta Gajniak z Bytomia.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprzedaży przeprowadzono badania, które miały potwierdzić to, że wieża nie nadaje się do bezpiecznego użytkowania. Powoduje to, że urządzenie jest bezużyteczne, a jego wartość jest równa jedyne wartością materiałów z jakich atrakcja została wykonana.

Na bazie ekspertyz wykonanych przez firmę „Statyk” ogłoszono konkurs na sprzedaż wieży jako „Urządzenie do utylizacji” konkurs wygrała firma ITD Jolanta Gajniak z Bytomia, która zaoferowała 60 tys. zł.

Warto dodać że Rollercoaster który znajduje się w Westernowym Miasteczku Twinpigs w Żorach, również wyprodukowała ukraińska firma „Sarmat”. Z naszych informacji wynika, że nie zostanie on już uruchomiony. Od ubiegłego sezonu stoi on nieczynny, ponieważ rzekomo hałas wywoływany przez atrakcję przeszkadzał mieszkańcom po drugiej stronie ulicy. W tym sezonie okazało się ze Żorski Rollercoaster ma być rozebrany a w jego miejsce ma stanąć inna atrakcja.