Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Śląsk: Park Wodny i pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia Rakietowa za 93mln zł!

Śląsk: Park Wodny i pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia Rakietowa za 93mln zł!Tychy to miasto położone około 20 kilometrów od stolicy województwa Śląskiego – Katowic. Firma Mostostal Warszawa, nad Jeziorem Paprocańskim, rozpoczęła budowę kompleksu o nazwie Park Wodny Tychy. Inwestorzy mówią o inwestycji że obiekt będzie ekologiczny!

Innowacyjność to najważniejsza cecha Parku Wodnego, w skład kompleksu wchodzić będzie m.in: saunarium, klub fitness, strefa wodna (sportu i rekreacji). Popisową atrakcją obiektu będzie wieża ze zjeżdżalniami, gdzie swoje miejsce znajdzie pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia Rakietowa, co to takiego?
Zjeżdżalnia Rakietowa (inaczej AquaLoop) to niewątpliwie atrakcja na którą czekają miłośnicy ekstremalnych wrażeń – na tej zjeżdżalni po prostu zapada się podłoga! Ślizg o długości 110m odbywa się z szybkością równą 3x przyspieszenie ziemskie. Różnica poziomów wynosi tu: 15,5 m.

Co więcej, w Parku Wodnym Tychy funkcjonować będzie jedyny w kraju symulator surfingu. Dotychczas surfing kojarzył się z wysokimi morskimi falami, od 2017 roku wielbiciele tego sportu nie będą musieli jeździć nad morze!

Tyski obiekt to nie tylko emocje i adrenalina, będzie można tutaj zażyć kąpiel w piwie, a także skorzystać z wanien spa i odnowy biologicznej.

Powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić 16 tyś. metrów kwadratowych a powierzchnia tafli wody około 1700 metrów kw. z czego ok 400 metrów kw. będą zajmowały baseny zewnętrzne. Planowane oddanie obiektu do użytku zaplanowane zostało na 2017 rok.

Zdjęcia: Materiały prasowe obiektu