Testing Attractions NEWS,Polska,SLIDER Sezon 2017 w Polsce powoli nabiera rozpędu! Już niebawem kolejne otwarcia!

Sezon 2017 w Polsce powoli nabiera rozpędu! Już niebawem kolejne otwarcia!Sezon 2017 będzie bardzo ważny w historii polskiej branży rozrywkowej. Wczoraj pierwszych gości zaprosiła do siebie odmieniona Energylandia. Niedługo swoje bramy otworzy Legendia (Śląskie Wesołe Miasteczko), w której zaszły olbrzymie zmiany, a także Rabkoland, w którym znajdziemy kilka nowości. W tym roku ruszy również budowa I etapu Park of Poland, a na północy kraju nastąpi otwarcie nowego parku rozrywki Pomerania. Co dokładnie czeka nas w nadchodzącym sezonie? O tym w telegraficznym skrócie, przeczytacie poniżej.

Jako pierwszy park rozrywki swoje bramy otworzyła wczoraj (tj. 17 kwietnia 2017) Energylandia w Zatorze. W tym roku znajdziemy tam aż 20 nowości! Są to m.in.: nowe wejście do parku, powiększona Bajkolandia, rollercoaster Boomerang,  Jungle Adventure,  Anaconda, Swiss Water Cups, Wioska Szwajcarska i najwyższy oraz najszybszy wodny rollercoaster na świecie – Speed Water Coaster produkcji szwajcarskiej firmy Intamin. Dla podniesienia przepustowości poszerzono i wybudowano nowe alejki dla gości oraz powiększono istniejący już parking. O otwarciach poszczególnych atrakcji park będzie nas informować na bieżąco.  Energylandia dba również o zdrowie swoich gości i od tego sezonu udostępniła dla nich punkt medyczny.

Wizualizacja Lech Coastera (fot. Legendia)

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie od tego roku będzie posługiwać się nazwą Legendia, która nawiązuje do dawnych legend i baśni z różnych stron Polski. Zupełną nowością będzie największy w Europie środkowo-wschodniej rollercoaster Lech Coaster, który będzie rozpędzał się do 95 km/h, a całkowita długość toru wyniesie nieco ponad 900 metrów i 40 metrów wysokości. Za produkcję tego urządzenia odpowiada dobrze znana nam firma Vekoma. Ponad to, 60% atrakcji parku przejdzie gruntowny remont, a także zostaną wybudowane nowe alejki wyłożone kostką brukową i przyozdobione piękną zielenią, ławeczkami i latarniami. Dla podniesienia atrakcyjności, park podzielono na kilka stref tematycznych oraz wybudowano nowe klimatyczne wejście. Otwarcie sezonu w Legendii nastąpi 29 kwietnia 2017 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania rabkoland

Łódź Wiking (fot. Rabkoland)

Rabkoland w Rabce-Zdroju swoje podwoje otworzy również 29 kwietnia 2017 roku. W tym roku park przygotował kilka nowości, w tym atrakcję dla dzieci Szalony Lotnik oraz pierwszy w Polsce rollercoaster dla dzieci od 85 do 120 cm wzrostu, który nosić będzie nazwę Vikingcoaster, a także  Patataj, czyli przejażdżka po sześćdziesięciometrowym torze w scenerii z dzikiego zachodu. Wśród wszystkich informacji najbardziej cieszy fakt, że w nadchodzącym sezonie Rabkoland powiększy swoje terytorium. Na nowo zakupionym terenie powstanie Dolina Trzmiela. Gospodarzem nowej strefy tematycznej będzie sam Pan Trzmiel, którego pokochają zarówno dzieci jak i dorośli. Pan Trzmiel zaprasza w podróż łódeczkami po swojej dolinie, zabawę z rybkami na karuzeli oraz karuzelę, w której wyruszycie na trzmielowe safari. Poza szaleństwem na karuzelach w dolinie będzie można odpocząć, ale także poznać gatunki drzew i roślin, rozłożyć koc na trawie i obserwować życie owadów, które zamieszkają w specjalnych domkach. Na pewno nie zabraknie rozmaitych imprez oraz eventów.

Podobny wygląd ma mieć park wodny w Park of Poland (fot. Global City Holdings)

Po kilkunastu latach oczekiwań, pojawiła się szansa, że Warszawa nareszcie będzie miała swój park rozrywki. Wyzwanie podjęła firma Global City Holdnigs – właściciel sieci kin Cinema City. Spółka nazwała swój projekt Park of Poland – będzie to pierwszy park rozrywki na dużą skalę w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem projektu jest zapewnienie rozrywki milionom gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Europy Zachodniej, w parku oferującym atrakcje znane z innych parków na świecie, od tych dostarczających najbardziej ekstremalnych wrażeń do klasycznych atrakcji. W parku stworzone będą atrakcje turystyczne dla klientów w każdym wieku, a część z nich będzie działała przez cały rok. Park of Poland będzie zlokalizowany w okolicach Mszczonowa, w odległości ok. 60 km od Warszawy pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

Pierwszym etapem Park of Poland jest park wodny, który powstanie na obszarze ok 20 ha.  Będzie to największy zadaszony park wodny w Europie. Park będzie podzielony na kilka obszarów. Wśród wielu atrakcji znajdziemy między innymi strefę zjeżdżalni dla poszukujących mocnych wrażeń gości oraz wydzieloną części spa i saun dla dorosłych. Wiosną tego roku rozpocznie się budowa, a szacunkowy koszt pierwszego etapu wynosie około 150 – 180 mln Euro.

Plan parku Pomerania (fot. Pomerania)

Pomerania Fun Park będzie największym parkiem rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Jak mówi właściciel, park można porównać do bajkowego ogrodu gdzie na ponad 30 hektarach cała rodzina będzie mogła spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie.  Na terenie kompleksu rozrywkowego znajdą się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości będą dwie restauracje oraz liczne punkty gastronomiczne. Poszukiwacze wrażeń skorzystają z ekstremalnych atrakcji, a dzieci wraz z całymi rodzinami poszaleją na ogromnym największym w Polsce placu zabaw pod dachem, wiosce wikingów, wodnych atrakcji czy parku linowego. Wielkie otwarcie parku Pomerania odbędzie sie 27 maja 2017 roku.

Tagi: , , , , ,