Testing Attractions Europa,NEWS,Nowości,SLIDER Rusza budowa największej inwestycji w Europa-Parku!

Rusza budowa największej inwestycji w Europa-Parku!Już za dwa lata, w sezonie 2019 turyści odwiedzający jeden z największych niemieckich parków rozrywki Europa-Park, będą mogli skorzystać z nowej atrakcji – olbrzymiego parku wodnego! Według pierwszych danych ujawnionych przez właściciela powierzchnia kompleksu wyniesie aż 460 000 metrów kwadratowych!

Badania przeprowadzone w ostatnim czasie wykazały, że odwiedzającym Europa-Park najbardziej brakuje aquaparku. Na odpowiedź ze strony parku nie trzeba było długo czekać. Wiosną tego roku rozpoczęły się prace nad właśnie całorocznym wodnym kompleksem dla całych rodzin. W dodatku będzie to największa inwestycja w historii istnienia niemieckiego parku! Całkowity koszt budowy oscylować będzie w kilkaset milionów euro. Wizualizacje niedawno opublikowane w internecie pokazują ogromną skalę przedsięwzięcia!

Europa-Park zjeżdżalnie Artwork

Kolorowe zjeżdżalnie na pewno znajdą swoich wielbicieli (fot. Europa-Park)

Powierzchnia parku wodnego wyniesie około 14 000 metrów kwadratowych.  Oprócz dużej liczby basenów i rwących rzek, znajdziemy też 20 zjeżdżalni dla osób w każdym wieku.  Ponadto na odwiedzających czekać będzie ponad 3 500 szafek, 40 szatni i 400 przebieralni o różnych rozmiarach. Inwestor przewidział również strefę zewnętrzną z basenami o powierzchni 445 metrów kwadratowych i leżakami do odpoczynku wokół.

Europa-park wodny parku odkryty basen Artwork

Stefa zewnętrzna aquapaku (fot. Europa-Park)

Razem z parkiem wodnym obok powstanie połączony pokaźny hotel. Pomieści około 1 300 osób w 304 pokojach i apartamentach o zróżnicowanym standardzie. Znajdzie się równo miejsce dla rodzinnej restauracji na 400 miejsc, zarówno dla gości hotelowych, jaki i korzystających z aquaparku.

Europa-Park Wodny Park Hotele Artwork

Wstępna wizualizacja hotelu (fot. Europa-Park)

Inwestycja jest usytuowana nieopodal całego parku, więc dla odwiedzających turystów nie będzie większym problemem tam dotrzeć. Budowa już się rozpoczęła i potrwa niecałe dwa lata.


Źródło: parkerlebnis

Tagi: , , , ,