Testing Attractions NEWS,Raporty,SLIDER Relacja z otwarcia Mayan Rollercoaster!

Relacja z otwarcia Mayan Rollercoaster!Jak zapewne wszyscy dobrze wiedzą, EnergyLandia to przede wszystkim największy park rozrywki w Polsce. To niezwykłe miejsce znajduje się w mieście Zator w połowie drogi między Katowicami a Krakowem.

W tym roku pisaliśmy już o otwarciu rollercoastera Energuś, którego premiera miała miejsce 1 maja, następnie w czerwcu zaprezentowano Dragona, kolejkę bardziej zaawansowaną niż poprzednia. We wrześniu, a dokładniej w sobotę 12, otwarto najbardziej wyczekiwaną konstrukcję, mowa tutaj oczywiście o Mayanie!

O godzinie 10’tej rozpoczęła się konferencja prasowa, na której zgromadzili się przedstawiciele polskiej prasy, radia oraz telewizji, oczywiście wśród nich nie zabrakło ekipy pierwszego w Polsce kanału o parkach rozrywki…

Konferencję poprowadził rzecznik prasowy parku – Krystian Kojder. Pojawił się też gość specjalny Pan Grzegorz Bogaczewicz, który zaprezentował to, czym zaskoczy nas już wkrótce nowa technologia dostępna w EnergyLandii.

Grzegorz Bogaczewicz (po lewej) oraz Krystian Kojder (po prawej)

Grzegorz Bogaczewicz (po lewej) oraz Krystian Kojder (po prawej)

Agencja Reklamowa Bogaczewicz wykonuje wyjątkowy projekt polegający na stworzeniu wirtualnej rzeczywistości, która będzie połączona z realnymi doznaniami jakie daje nam jazda Rollercoasterem. Prace nad projektem składają się z dwóch etapów, pierwszy z nich zakłada stworzenie wirtualnej rzeczywistości, zaś drugi na dostosowaniu oraz instalacji urządzeń i potrzebnego systemu, który pozwoli na idealną synchronizację obrazu z torem jazdy.Przy całym projekcie bierze udział kilkunastu grafików i programistów, którzy przez okres około sześciu miesięcy pracowali nad tworzeniem animacji oraz systemów.

Wirtualna rzeczywistość w EnergyLandii

Krystian Borkowski podczas instalacji gogli VR

Następnie na konferencji zaprezentowano wizualizacje rollercoastera Formuła1 który ma stanąć w parku już w przyszłym sezonie! Wygląd stacji, oraz otoczenia kolejki wygląda naprawdę ciekawie. Przypomnijmy, że przyszłoroczna przejażdżka, to kolejka typu Launched Coaster, czyli tak zwana „katapulta”, bowiem tradycyjny wyciąg łańcuchowy zastąpiono mechanizmem typu  Linear Induction Motors (LIM) lub Linear Synchronous Motors (LSM).

Po zakończeniu konferencji prasowej, dziennikarze udali się na przejazd rollercoasterem Energuś z systemem wirtualnej rzeczywistości. Krystian Borkowski także uczestniczył w przejażdżce z nowym, innowacyjnym systemem, w wersji testowej. Relacja z tej przejażdżki w nadchodzącym tygodniu na naszym fanpage!

Wisienką na torcie był przedpremierowy przejazd największym pod względem szybkości, wysokości, długości oraz ilości inwersji rollercoasterem w Polsce! Przedstawiciele mediów, w tym ekipa Testing Attractions mieli okazje skorzystać z nowego nabytku Energylandii jako pierwsi, nie wliczamy oczywiście pracowników, którzy swoje kursy zaliczyli jeszcze poprzedniego dnia!

Tagi: , ,