Testing Attractions NEWS,SLIDER Przez budowę Lech Coastera wstrzymano pracę kolejki Elka!

Przez budowę Lech Coastera wstrzymano pracę kolejki Elka!Kolejka Linowa Elka, która działa na terenie Parku Śląskiego nie przewiezie turystów do odwołania. Powodem zawieszenia kursowania kolejki są prace związane z budową nowej przejażdżki w Śląskim Wesołym Miasteczku.

Lech Coaster, bo tak nazywać ma się nowa przejażdżka w Śląskim Wesołym Miasteczku tematyzacją będzie nawiązywać do historii naszego kraju, a dokładniej do legendarnego władcy Lecha. Stacja rollercoastera ma wyglądać jak piastowski zamek, natomiast na samej górze konstrukcji zainstalowane będzie gniazdo Orła Białego.

Urządzenie jest jednym z najnowszych projektów holenderskiej firmy Vekoma, która w ostatnim czasie zaprezentowała wiele unikatowych i innowacyjnych przejażdżek. Przypomnijmy, że atrakcje Vekomy działają w wielu parkach rozrywki na całym świecie. Firma ta dostarczała kolejki między innymi dla amerykańskiej sieci parków Six Flags, czy dla popularnych parków Disneya.

Pierwsze elementy konstrukcji przyjechały do parku w Chorzowie i już niebawem rozpocznie się instalacja urządzenia. Montaż będzie wykonywany za pomocą ciężkiego sprzętu, a ze względu na ograniczoną ilość miejsca na terenie lunaparku, część akcji będzie odbywała się z poziomu głównej alei Parku Śląskiego, nad którą kursuje Kolejka Linowa Elka. Na czas instalacji atrakcji kolejka linowa będzie wyłączona z eksploatacji ze względów bezpieczeństwa. Natomiast po zakończeniu prac przy rollercoasterze kursowanie kolejki linowej wróci do normy, zgodnie ze starym rozkładem.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi: , ,