Testing Attractions NEWS,Polska,SLIDER Przewozy Regionalne i PKS łączą siły! Ruszyły pierwsze wspólne połączenia do Bałtowa!

Przewozy Regionalne i PKS łączą siły! Ruszyły pierwsze wspólne połączenia do Bałtowa!Dziś współpraca Przewozów Regionalnych i PKS Ostrowiec Świętokrzyski wchodzi w decydującą fazę: przewoźnicy otwierają pierwsze obsługiwane wspólnie połączenie. Zapewni ono dojazd z Kielc do Bałtowa i Krzemionek, znanych miejscowości turystycznych województwa świętokrzyskiego. 

Już dziś odbyły się pierwsze kursy PKS Ostrowiec Świętokrzyski skomunikowane z pociągami Regio Przewozów Regionalnych. To efekt podpisanego we wtorek porozumienia pomiędzy przewoźnikami, które dotyczy nie tylko uruchamiania wspólnych połączeń, ale także udogodnień taryfowych. Największym z nich jest możliwość zakupu biletu łączonego na oba środki transportu w ramach jednej transakcji na portalu e-podroznik.pl.

Co to oznacza dla turystów poszukujących wrażeń i rozrywki? Przede wszystkim wygodne połączenie kolejowo-autobusowe do muzeum archeologicznego w Krzemionkach oraz do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie, gdzie znajduje się całe mnóstwo atrakcji! Do dyspozycji gości są m.in. park dinozaurów JuraPark, muzeum jurajskie, prehistoryczne oceanarium, Zwierzyniec bałtowski,  czy tzw. górski rollercoaster.

JuraPark Bałtów (fot. Bałtowski Kompleks Turystyczny)

W czasie weekendu majowego, a więc do 3 maja włącznie, funkcjonować będzie jedna trasa – z Ostrowca Świętokrzyskiego do Bałtowa. PKS uruchomi trzy pary kursów. Możliwe będą przesiadki z pociągów wyjeżdżających z Kielc o 7:23 i 10:02 oraz wracających do stolicy regionu na 13:36, 16:42 i 20:19 (popołudniowy kurs w kierunku Bałtowa nie będzie skomunikowany z pociągiem).

Górski Rollercoaster (fot. Bałtowski Kompleks Turystyczny)

W każdym przypadku przewidziano około dwudziestominutowy czas na przesiadkę. Łączny czas dojazdu do Bałtowa wyniesie ok. 2,5 godz. Kursy PKS są połączeniami nowo uruchomionymi. Warto dodać, że oferta jest tym bardziej konkurencyjna, że prowadząca do znanych obiektów turystycznych droga jest aktualnie w remoncie i nie jest na niej dopuszczony ruch indywidualny. Według takiego samego rozkładu jazdy funkcjonować mają połączenia przesiadkowe we wszystkie soboty i niedziele od 24 czerwca do 27 sierpnia.


Źródło: transport-publiczny.pl

Tagi: , , , , , , ,