Testing Attractions Europa,NEWS,Nowości,SLIDER Przedstawiono plany „Imagiland” – nowego francuskiego parku rozrywki koło Angoulême!

Przedstawiono plany „Imagiland” – nowego francuskiego parku rozrywki koło Angoulême!Wizja powstania we Francji nowego parku rozrywki w tematyce komiksu jest coraz bardziej realna. Projekt otrzymał już konkretną nazwę – „Imagiland”. Jednak na decyzję, czy komiksowy park faktycznie powstanie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy. Lokalizacja  planowanej inwestycji to departament Charente na zachodzie Francji. Ma to być miejsce, w którym przyszłość spotyka się ze światem komiksu i postaci ze znanych kreskówek. Nazwa parku Imagiland  odnosi się do wyimaginowanego świata Comics, w którym odwiedzający będą mieli okazję dotknąć przyszłości. Czy Imagiland zostanie faktycznie zrealizowany? Sprawa jest na ten moment otwarta. Oczekuje się, że ostateczna decyzja zapadnie do końca czerwca.

Pierwsza koncepcja inwestycji, która będzie ulegała jeszcze poprawce. (Foto: Repro CLG // DR)

Francuskie media również wytrwale śledzą temat parku Imagiland – Według francuskiej gazety regionalnej Charente Libre, dziesięć atrakcji do tego parku już powstało! Jednak nikt oficjalnie jeszcze nie potwierdza doniesień francuskich mediów. Na dodatek Charente Libre podaje dokładną lokalizację, w którym ma zostać wybudowany park – prawdopodobnie zajmie obszar dziesięciu hektarów między miejscowościami La CouronneNersac

Comic Themenpark Imagiland Angoulême

Pierwsze plany nowego parku

Inwestorzy mają nadzieję, że ich park odwiedzi od 400 000 do 450 000 żądnych rozrywki klientów rocznie, a pracę w Imagiland znajdzie do 500 osób na  bezpośrednich i pośrednich stanowiskach.

Koszt nowego parku tematycznego z komiksem w roli głównej szacuje się na około 43 miliony euro. Realizacją projektu zajmuje się prywatna spółka Parexi we współpracy z aglomeracją Angouleme. Francja może pochwalić się naprawdę dobrymi kompleksami rozrywkowymi takimi jak Disneyland, Park Asterix czy Futuroscope. Czy dołączy do nich komiksowy park “Imagiland”? Przekonamy się już niedługo…    

Źródło: parkerlebnis

Tagi: , , , ,