Testing Attractions NEWS,Nowości Ponowne otwarcie Spreepark, tym razem nie jako park rozrywki!

Ponowne otwarcie Spreepark, tym razem nie jako park rozrywki!Czy opuszczony park rozrywki Spreepark otworzy się dla gości ponowne w 2016 roku? Całkiem możliwe, jednak nie będzie karuzeli, szybkich kolejek górskich czy wodnych przejażdżek!

Przypomnijmy, że w sierpniu 2002 roku park został uznany za całkowicie niewypłacalny. Zadłużenie wynosiło około 11.000.000€, obiekt został opuszczony i od tamtego czasu popada w ruinę. Stoi tam jeszcze m.in Diabelski Młyn, ale nie działa od zamknięcia, na terenie parku znajdziemy również szczątki innych atrakcji. W marcu 2014 roku Spreepark trafił w ręce miasta Berlin.

Spreepark powinien być udostępnione ponownie – tym razem jako park pełen drzew i naturalnej roślinności.  W tym celu teren ma zostać przekazany pod opiekę ZZM (Zakład Zieleni Miejskiej) w Berlinie początkiem 2016 roku.

 

Fani ekstremalnej rozrywki, którzy liczyli na ponowne otwarcie parku w stolicy Niemiec, z karuzelami i kolejkami górskimi, mogą być rozczarowani. Jedyną pamiątką po Norbercie Witte, dawnym właścicielu parku ma być  45-metrowy Diabelski Młyn, który najprawdopodobniej otrzyma status pomnika.

 


Źródło: Parkerlebnis

Tagi: , ,