Testing Attractions SLIDER Polska: Rollercoastery w naszym kraju! TOP 6

Polska: Rollercoastery w naszym kraju! TOP 6W ostatnim czasie internet zalewają pytania, gdzie w Polsce można „pojeździć” na rollercoasterze. My przygotowaliśmy dla Was ranking najciekawszych rollercoasterów w naszym kraju. Ranking układaliśmy zwracając uwagę na typ, komfort jazdy, oraz wrażenia, zobaczcie sami…

Miejsce 1
Dragon Rollercoaster w pierwszym w Polsce parku rozrywki EnergyLandia! Prędkość wagoników dochodzi tutaj do 75 km/h a długość toru wynosi 453 metry, rollercoaster ten zajmuje w rankingu pierwsze miejsce ponieważ jest to jedyny odwrócony rollercoaster w naszym kraju. To, że nogi pasażera swobodnie zwisają dodatkowo potęguje wrażenia, komfort jazdy jest na prawdę na wysokim poziomie, podczas przejazdu nie odczuwamy szarpnięć ani większych wstrząsów!

Miejsce 2
Energuś Rollercoaster również znajduje się w EnergyLandii, co prawda jest to kolejka przeznaczona w szczególności dla dzieci, jednak mnóstwo zakrętów dostarczy wrażeń nawet tym bardziej wymagającym. Komfort jazdy jest tutaj także bardzo dobry, brak wstrząsów i szarpnięć.

Miejsce 3
Tornado Rollercoaster w Śląskim Wesołym Miasteczku, zapewne Jesteście zdziwieni dlaczego ta kolejka zajmuje w naszym rankingu dopiero trzecie miejsce… To prawda że Tornado jest pierwszą w Polsce kolejką z inwersjami – dlatego zajmuje tą pozycję, jednak komfort jazdy pozostawia wiele do życzenia. Warto wspomnieć o dwóch pętlach które pociąg pokonuje jedna za drugą z prędkością 60 km/h.

Miejsce 4
Viking Rollercoaster w EnergyLandii to obecnie jedyny w Polsce stacjonarny Spinning Coaster, czyli taki któremu obracają się wagoniki. Trasa kolejki jest ciekawa, kilka spadków oraz ostre zakręty, które są najciekawszym elementem tego typu atrakcji. Komfort jazdy jest dostateczny, ponieważ najczęściej na spadkach wagonik strasznie szarpie.

Miejsce 5
Rollercoaster Himalay, czyli najnowszy rollercoaster w Śląskim Wesołym Miasteczku (ŚWM)! Wszystkim bardzo dobrze znana konstrukcja, ponieważ na terenie ŚWM funkcjonuje rollercoaster Cyklon który z zewnątrz wygląda bardzo podobnie. Himalay jednak zaskakuje, komfort jazdy jest nieporównywalnie lepszy od Cyklona oraz Tornado.

Miejsce 6
Jet Star, ta kolejka górska znajduje się w Łódzkim Lunaparku, atrakcja ma już swoje lata, jednak jest wystarczająco atrakcyjna aby zająć szóste miejsce, głównym czynnikiem który pozwala na tą pozycje jest to, że rollercoaster wyprodukowany został przez kultową, nieistniejącą już firmę Schwarzkopf. Strome spadki i długość toru to najważniejsze zalety Jet Stara…

Informujemy, że rollercoastery także się zużywają. Porównanie rollercoasterów w Polsce jest bardzo trudne ponieważ pomiędzy kolejkami jest bardzo duża różnica wieku. Ranking przeprowadzony został na podstawie obecnego wieku rollercoasterów na dzień 13.06.2015

Tagi: , , , , , ,