Polska: Nowy park miniatur na mapie polski!

W sobotę 18 lipca 2015 dokładnie o godzinie 9:00 otwarto park miniatur Minieuroland! Nowy obiekt znajduje się w województwie Dolnośląskim, a dokładniej w Kłodzku! Co znajdziemy w nowym parku na mapie Polski?

Jak sama nazwa wskazuje, w parku zobaczymy miniaturowe budowle ze świata a także te z Polski, których tutaj jest najwięcej! Na alei miniatur znajduje się między innymi Ratusz we Wrocławiu, Zamek Książ w Wałbrzychu a nawet Budynek Poczty Polskiej w Kłodzku. Miniatury z tych odleglejszych zakątków Europy to Big Ben, Katedra Berlińska, Fontanna Di Trevi czy Zwinger w Dreźnie, oczywiście wszystko w zminiaturyzowanej wersji!

Elementem który najbardziej wyróżnia Minieuroland jest wspaniale zagospodarowany ogród. Jest to jedyny taki kompleks w kraju który połączył miniaturowe budowle z arboretum. Krótko mówiąc jest to miejsce gdzie natura spotyka się z kulturą.

Już niebawem w parku pojawi się kolejna atrakcja, będzie to sobowtór jednej z najwyższych budowli świata – Petronas Twin Towers z Kuala Lumpur! Miniatura ta ma liczyć 30m wysokości, a na jej szczycie znajdzie miejsce taras widokowy z którego będzie można podziwiać cały park a nawet okolicę.

mini

Za bilet ulgowy będzie trzeba zapłacić 17zł a za normalny 20zł. Dla rodzin przygotowany bilet rodzinny w cenie 60zł przysługuje on czteroosobowej rodzinie ( 2 rodziców + 2 dzieci).

 


Zdjęcia: Minieuroland