Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Polska: Nowe zjeżdżalnie w Parku Wodnym Kraków! Wiemy jakie!

Polska: Nowe zjeżdżalnie w Parku Wodnym Kraków! Wiemy jakie!Kilka dni temu, Park Wodny Kraków opublikował na swoim Facebooku posta ze zdjęciem, oraz informacją, że podczas corocznej przerwy technicznej zostają wymieniane zjeżdżalnie…

My przyglądamy się temu tematowi nieco dłużej, na stronie polskiego producenta wodnych ślizgawek można było zobaczyć, że obecnie w Krakowie realizowany jest montaż czterech rur. Wiemy już nawet, co najprawdopodobniej pojawi się w krakowskim aquaparku.

Jeśli producentem przejażdżek jest firma Amnon Polska z Katowic, to w Krakowie będziemy mogli skorzystać nawet ze zjeżdżalni pontonowej o długości 165m! Tego typu zjeżdżalnie nie są popularne w naszym kraju.

Kalisz_Pontonowa_21

Zjeżdżalnia pontonowa produkcji firmy Amnon o średnicy 1400mm (zdj. Amnon Polska)

Dla fanów czegoś szybszego przygotowano wodną rurę typu Anaconda połączoną ze zjeżdżalnią turbo, czyli taką ze zwiększonym kątem zjazdu. Pierwszy etap będzie liczył 86,88m, a drugi na którym rozwiniemy większa prędkość ma 67,97 metrów, więc całkowita długość trasy ma wynosić 154,85m!

amnon_turbo_1

Zjeżdżalnia typu Turbo produkcji firmy Amnon – niebieska (zdj. Amnon Polska)

Oprócz tego będzie też typowa zjeżdżalnia Turbo, nie łączona, bo szybka jazda zacznie się już od początku i tak przez 105,80m! Ponadto pojawią się także atrakcje familijne, np. zwykła Anaconda, czyli tradycyjny przejazd rurą o średnicy tysiąca milimetrów, długość tej zjeżdżalni będzie wynosić 132m. Największą zaletą Anacondy jest to, że mogą z niej korzystać nawet dzieci, ponieważ kąt spadku jest niższy nawet o 10%.


Zdjęcia: Park Wodny Kraków

 

Tagi: ,