Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Polska: Coś się dzieje z Park Of Poland!

Polska: Coś się dzieje z Park Of Poland!Park Of Poland to projekt o którym słychać już długi czas, ma być największym tego typu obiektem w Europie Środkowo-Wschodniej… 200 hektarów rozrywki? Brzmi ciekawie, prawda?

Lokalizacja inwestycji to niewielka miejscowość Wręcza obok Mszczonowa pod Warszawą. Gigantyczny park wodnej rozrywki, ma oferować gościom: baseny, nowoczesne zjeżdżalnie, spa, a to wszystko w otoczeniu egzotycznych roślin, które nadadzą tropikalny klimat!

Inwestor to holenderska spółka Global City Holdings, która posiada większość udziałów koncernu Cineworld, którego częścią jest sieć multipleksów Cinema City. W cały projekt, zaangażowana jest też grupa WUND, która prowadzi centra wodnych rozrywek jak np. niemiecki Therme Erding.

Początkiem roku, informowano nas, że projektowanie jest już na finiszu, i lada moment ma ruszyć budowa. Wbicie pierwszej łopaty zapowiedziano na połowę tego roku, jednak inauguracyjnego otwarcia budowy jeszcze nie było.

Na oficjalnej stronie gminy, możemy przeczytać, że opóźnienie wynika z przejęcia terenów od firmy Budokrusz, które są krokiem milowym w budowie Park Of Poland, a to jednocześnie wiązało się z opóźnieniem w realizacji inwestycji. Zdementowano także wszystkie plotki, o wycofaniu się inwestora.

Prace przygotowawcze idą powoli do przodu, niedawno na stronie pewnej firmy energetycznej, mogliśmy zobaczyć przetarg na wykonanie ekspertyzy w związku ze złożeniem przez Inwestora kompletnego wniosku dotyczącego przyłączenia do sieci obiektów Park of Poland w miejscowości Wręcza, o docelowej mocy przyłączeniowej 35 MW.

Na tym obszarze powstanie Park Of Poland

Na tym obszarze powstanie Park Of Poland


 

Zdjęcia: Global City Holdings

 

Tagi: ,