Testing Attractions Nowości,SLIDER Polska: Co słychać w Parkach Wodnych?

Polska: Co słychać w Parkach Wodnych?Parki Wodne zna chyba każdy z nas, tego typu obiekty znajdują niemalże we wszystkich większych miastach, a w ostatnim czasie panuje moda na budowę wodnych atrakcji nawet w gminach miejsko-wiejskich…

Przyglądając się najnowszym inwestycją w centach wodnych rozrywek zauważyliśmy, że otwiera się nowy obiekt, kolejny planuje modernizację a następny planuje się budować, ale czy doczekamy się w Polsce parków wodnych rodem z programu Extremalne Parki Wodne który jest emitowany na antenie Travel Channel?

Najciekawszą informacją jest fakt, że w Koszalinie w najbliższy piątek otwarty zostanie Park Wodny Koszalin. Co kryje się pod tą bujną nazwą? Do dyspozycji gości będzie strefa saun, baseny wewnętrzne, w tym rekreacyjny z rwąca rzeką oraz zjeżdżalnie, tutaj będzie ich aż pięć, będzie też basen zewnętrzny a w nim huśtawka wodna.

Park Wodny Koszalin finał budowy. (Zdj. Park Wodny Koszalin)

Park Wodny Koszalin finał budowy (zdj. Park Wodny Koszalin)

Kolejną, wartą uwagi informacją są plany rozbudowy parku wodnego Fala w Łodzi. W latach 2015-2017 ma pojawić się 25 metrowy basen sportowy, kilka nowych saun i dodatkowy basen zewnętrzny. Inwestycje maja pochłonąć 16,4 mln zł. Po wakacjach rozpocznie się rozbudowa kompleksu saunowego, a w przyszłym roku budowa basenów.

Wizualizacje rozbudowy Aquaparku Fala w Łodzi (zdj. materiały Urzędu Miasta Łódź)

Wizualizacje rozbudowy Aquaparku Fala w Łodzi (zdj. materiały Urzędu Miasta Łódź)

O hucznie zapowiadanym Park Of Poland na razie cisza, jednak jak informowano kilka miesięcy temu obiekt ten miał zostać otwary już w przyszłym roku. Firma Global City Holdings zapewniała, że budowa ruszy w połowie 2015 roku, jednak jest już lipiec, a maszyny nie wjechały na Mszczonowską ziemię… Także cierpliwie czekamy na tropikalną wyspę pod Warszawą, i trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji!


Zdjęcia: Termy Maltańskie