Testing Attractions NEWS,Nowości,Polska,SLIDER Pod Warszawą rusza budowa największego parku wodnego w Europie! Znamy szczegóły!

Pod Warszawą rusza budowa największego parku wodnego w Europie! Znamy szczegóły!17 kwietnia 2017 roku w Mszczonowie, niedaleko Warszawy odbyła się oficjalna inauguracja rozpoczęcia budowy pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej o nazwie Suntago Wodny Świat. W obiekcie zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni, o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Łączna powierzchnia wszystkich basenów to 3 500 mkw. Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy. Suntago Wodny Świat, będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali – największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie.

Wizualizacja parku wodnego Suntago (fot. Park of Poland)

Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć do 15 000 osób dziennie. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 mkw. Park wodny zostanie wybudowany na 20 hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości. W Suntago Wodny Świat powstaną atrakcje i udogodnienia dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

  •  Saunaria – znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.
  •  Relaks – goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.
  •  Wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Wnętrze parku wodnego Suntago (fot. Park of Poland)

Oprócz tego w obiekcie przewidziano 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach. Suntago Wodny Świat jest pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland, budowanego przez Global City Holdings w Mszczonowie. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. W kolejnych etapach, inwestor zamierza w ramach całego kompleksu wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey” oraz apartamentowce.

Czekając na otwarcie największego zadaszonego parku wodnego w w Europie, zapraszamy do obejrzenia filmiku poniżej prezentującego inwestycję Suntago Wodny Świat.

 

Źródło: Materiały Prasowe

Tagi: , , ,