Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER PhantasiaLand – Rekordowy Multi Launch Coaster TARON!

PhantasiaLand – Rekordowy Multi Launch Coaster TARON!PhantasiaLand opublikowała niedawno wiele nowych informacji na temat, tajemniczej do tej pory atrakcji. Fani rollercoasterów, w ostatnim czasie zalewali internet podejrzeniami, czym może być nowa atrakcja. Otwarcie nowej inwestycji przewidziane zostało na 2016 rok.

Jak się okazuje nową atrakcją będzie Multi Launch Coaster, o oryginalnej nazwie Taron.
Czym jest Multi Launch Coaster?
– To rollercoaster w którym pociąg kolejki będzie kilkukrotnie doprowadzany do maksymalnej prędkości, czyli na swojej trasie będzie posiadał więcej niż jeden mechanizm rozpędzający – w tym przypadku typu LSM.

Taron będzie osiągał maksymalną prędkość 100 km/h co stanowić będzie go najszybszym Multi Launch Coasterem w Europie! Obecnie wielu fanów podejrzewa, że na trasie znajdą się dwa mechanizmy rozpędzające.

Nowa atrakcja będzie także najdłuższa w swojej kategorii, długość trasy wynosić ma minimum 1400m, dotychczasowym rekordzistą był Cheetach Hunt (1350m). Warto wspomnieć o tym, że na trasie kolejki znajdzie się 116 skrzyżowań, gwarantuje to na pewno bardzo skomplikowany układ toru. Producentem Tarona jest firma Intamin.

Tagi: , ,