Testing Attractions Europa,NEWS,Nowości,SLIDER Ogromna inwestycja wytwórni Paramount pod Londynem! Otwarcie już w 2022 roku!

Ogromna inwestycja wytwórni Paramount pod Londynem! Otwarcie już w 2022 roku!Wielka Brytania już niedługo może przestać kojarzyć się z Big Benem, London Eye czy Pałacem Buckingham. Paramount wybuduje olbrzymi kompleks rozrywkowy nieopodal Londynu, w okolicach miejscowości Dartford. Tematyka parku będzie oscylować wokół największych hitów studia Paramount, a także produkcji BBC i Aardman Animations.

Znalezione obrazy dla zapytania Paramount london

Projekt jednej z krain tematycznych (fot. Paramount London)

Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 3,5 mld funtów brytyjskich!

Powierzchnia nowego kompleksu będzie miała aż 353 hektary! Szykuje się prawdziwy gigant na mapie światowych parków rozrywki. W Paramount London znajdziemy dziesiątki różnych atrakcji m.in.: tematyczne karuzele, rollercoastery, park wodny, hotele, olbrzymie centrum targowe, a nawet teatr z dwutysięczną widownią, czy pokaźnych rozmiarów klub nocny. Park podzielony będzie na strefy tematyczny, gdzie skorzystamy ze specjalnie przygotowanych atrakcji, jednak jeszcze nie wiemy, do jakich konkretnie filmów będą nawiązywać. Możemy liczyć na takie tytuły jak: Star Trek, Titanic, Transformers, Iron Man czy Mission Impossible. Umowa z BBC umożliwia wykorzystanie nawet kultowej serii Top Gear. Inwestor gwarantuje, że będą to urządzenia najwyższej jakości od najlepszych światowych producentów. Aktualnie trwa wyczekiwanie na wszystkie pozwolenia budowlane od lokalnego rządu. Budowa parku rozpocznie się w 2019 roku i potrwa intensywnie przez około 3 lata, by w sezonie 2022 zaprosić pierwszych gości z całego świata.

W parku jest prawdopodobnie powrotem do jednych z najbardziej znanych filmów wszech czasów Paramount, w tym Mission Impossible i Saturday Night Fever 

Projekt jednej z krain tematycznych (fot. Paramount London)

Paramount London będzie konkurował nie tylko z brytyjskimi, ale również ze światowymi największymi kompleksami w branży rozrywkowej m.in. z Disneylandem w Paryżu i na Florydzie. Plan zakłada, że nowa inwestycja amerykańskiego studia zapewni 33 000 nowych miejsc pracy! Inwestor liczy, że park będzie odwiedzać około 40 000 osób dziennie. Szacuje się, że jednodniowy i pełnowartościowy bilet będzie kosztował około 57 funtów. Na filmie poniżej, możecie zobaczyć, jak wygląda makieta przyszłego parku rozrywki.


Źródło: Daily Mail

Tagi: , , ,