Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Nowy sektor tematyczny w Rabkolandzie 2016! [WIZUALIZACJE]

Nowy sektor tematyczny w Rabkolandzie 2016! [WIZUALIZACJE]Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland w Rabce-Zdroju od kilku lat przechodzi gruntowną modernizację. Teraz nie tylko dba się tutaj o powiększenie oferty urządzeń, ale także o cieszący oko wygląd!

Jako pierwsza redakcja w Polsce publikujemy informacje o nowościach w rabczańskim parku rozrywki. Będzie na prawdę ciekawie, szykują się modernizacje działających od kilku lat karuzel i budowa nowego sektora tematycznego – pod dowództwem Vikingów. Ale to nie wszystko, będzie coś jeszcze…

O szczegóły zapytaliśmy Pana Piotra Wiechę, właściciela Rabkolandu. Coroczne inwestycje, oraz wprowadzanie do parku powiewu 21 wieku to właśnie Jego zasługa. Panu Piotrowi można przypisać zakup Wieży Swobodnego Spadania dla dzieci, Latającego Autobusu oraz najnowszej przejażdżki w parku: kolejki górskiej Gold Mine Express.

Kiedy rusza sezon w Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland?
Sezon w Rabkolandzie rusza w sobotę 30 kwietnia.

Jakie nowości pojawią się w parku?
Największym fenomenem będzie Strefa Vikingów, czyli wielki drewniany plac zabaw, na który składać się będą: ogromny 10 metrowy statek Vikingów, strefa samodzielnego przerzucania piasku, zjeżdżalnia z latarni Vikingów, wielka skandynawska huśtawka i kilka pomniejszych instalacji. Będzie to pierwsza w pełni tematyczna strefa Rabkolandu, czyli  całe otoczenie i płoty dookoła i ścieżki będą zrobione w jednym stylu. Wejścia do strefy będzie pilnować prawdziwy Viking, przemawiający z miejsca gdzie królowie chodzili pieszo. Strefa nie byłaby pełna, gdyby nie Vikingowe kiełbaski, które wraz z kawą i lodami będziemy serwować w małym punkcie gastronomicznym.

Rabkoland 2016

Projekt Latarni Wikingów

Czy tylko Vikingowe kiełbaski poszerzą ofertę gastronomiczna parku?
Nie, drugą największą nowością będzie nowa, włoska restauracja z tarasem widokowym, w której serwować będziemy pizze z pieca opalanego drewnem i makarony.

O jaką kuchnię poszerzy się oferta gastronomiczną parku?
Ofertę gastronomiczną na ten sezon przygotuje kucharz znany z jednego z telewizyjnych programów kulinarnych. Niestety nie mogę powiedzieć jeszcze jakiego i kto to będzie. Zadbaliśmy natomiast o to, żeby wszystko co będziemy podawać w nowych gastronomiach było nie tylko świeże jak do tej pory w Tyrolskiej, ale również powstające na bazie najlepszych, mało tłuszczowych półproduktów. Pizza i Pasta mają być naprawdę takie jak we Włoszech, a nie tylko zapełniać żołądki. Chcemy żeby doświadczenie kulinarne, było jak atrakcje w Rabkolandzie – długo zapadające w pamięć. Jest to szczególnie ważne, gdyż od ubiegłego roku po wprowadzeniu biletu no-limit, nasi klienci zaczęli u nas spędzać cały dzień. Chcemy ich również dobrze i zdrowo nakarmić, oczywiście jak to w naszym wypadku zawsze bywało – za rozsądną ceną.

Jakich zmian możemy oczekiwać w działających na terenie parku urządzeniach?
Całkowite odświeżenie i remont generalny przejdzie też karuzela Musik Express – czyli najbardziej popularne w parku urządzenie dla starszych dzieci. Musik Express stanie się wielkim muzycznym pianinem, dzięki swoim nowym, oryginalnym dekoracją. Oprócz Musik Expressu być może, że Pirackie Huśtawki zostaną włączone do strefy Vikingów i zmienią swoją tematykę. Pod wielkim znakiem zapytania stoi też redesign baleriny. Być może, że odłożymy to na 2017 rok.

Wizualizacja atrakcji Music Express

Wizualizacja atrakcji Music Express

Co jeszcze nowego czeka na nas w parku?
Oprócz tego można powiedzieć, że nowością będzie też Gold Mine Express – kolejka górska, która w ubiegłym sezonie ruszyła dopiero we wrześniu, także większość osób, która nas odwiedziła w minionym roku nie miała okazji z niej skorzystać. Nowy program przygotował też Iluzjonista Rafał Mulka, który będzie kontynuował pokazy w Teatrze Magii, zapełniającym się w ubiegłym sezonie po brzegi.

Co Pana zdaniem będzie najciekawszym elementem nowego sektora?
To pytanie zweryfikują dzieci. Mnie najciekawsze wydaje się przerzucanie piasku – czyli zabawa rozwijająca w dzieciach zdolności manualne i wykształcająca w nich podstawy do zabaw w grupie. Takiego czegoś nie było wcześniej w Rabkolandzie, a uzupełnia czysto rozrywkową ofertę Rabkolandu o kolejną rzecz interaktywną. Natomiast z doświadczenia wiem, że huśtawka i zjeżdżalnia pewnie będą najbardziej przez dzieci okupowane.

Czy w budowę tematyzacji będzie zaangażowana firma Heimotion, która dostarcza animatronikę do parku od wielu lat?
Oczywiście. Tym razem Heimotion wyprodukuje od zera Plującego Vikinga do nowej strefy tematycznej.

Czy pomysł wprowadzenia jednej ceny biletu na wszystkie atrakcje sprawdził się?
Tak sprawdził się. Klienci są teraz bardziej zadowoleni, spędzają w parku więcej czasu i mogą bez skrępowania korzystać z wszystkich atrakcji, wielokrotnie. Oczywiście nowy system wywołał wiele kontrowersji, ale tak jest zawsze jak „łamie się” stary porządek i wprowadza mała rewolucję w cenniku. Wiem, że ci którzy zdecydowali się wejść i zostać z nami na cały dzień byli zadowoleni i w sumie wydali mniej pieniędzy niż wcześniej za godzinę zabawy. A mogli korzystać do woli przez cały dzień.


Rozmawiał Krystian Borkowski

Tagi: ,