Testing Attractions NEWS,Nowości Nowy Park Miniatur i Oceanarium pod Kielcami!

Nowy Park Miniatur i Oceanarium pod Kielcami!Już wkrótce w miejscowości Chrusty obok Zagnańska w ogromnych akwariach będą pływać rekiny, meduzy a nawet ośmiornice. W sąsiedztwie oceanarium ma też powstać Park Miniatur…

W pobliżu ośrodka wypoczynkowego Polanika, oraz domu przyjęć Lipowy Dwór, od wiosny ma zacząć działać nowoczesne Oceanarium. W części terenu przeznaczonym na tą inwestycję trwają już ostatnie prace budowlane i porządkowe.

Budynek w którym będą się znajdować akwaria o pojemności około 170 tysięcy litrów wody, kształtem przypomina statek. Oceanika, bo tak ma nazywać się obiekt będzie drugim pod względem wielkości oceanarium w Polsce. Ma się tam znaleźć ponad 500 gatunków roślin i zwierząt z całego świata, będzie nawet prawdziwa rafa koralowa!

Poza kompleksem akwariów wyznaczono też teren pod budowę Parku Miniatur. Elementem wyróżniającym tą części obiektu, mają być granice odzwierciedlające te prawdziwe. Spacerując przez alejki zobaczymy najsłynniejsze zabytki województwa Świętokrzyskiego.

Ofertę ośrodka uzupełni ponad 300 miejsc noclegowych, a w przyszłości planuje się budowę m.in. Parku Edukacyjnego, krytej pływalni a nawet strefy z kąpielami solankowymi czy borowinowymi.

Tagi: