Niemcy: Testy Der Schwur des Kärnan w Hansa Parku!

Der Schwur des Kärnan

W ostatnich dniach rozpoczęły się testy HyperCoastera Der Schwur des Kärnan w Hansa-Parku! Kolejka ta ma być nowością która przyciągnie do parku więcej gości…

Producentem atrakcji jest niemiecka firma Gerstlauer, która także odpowiadała za dostarczenie oraz zaprojektowanie funkcjonującego już tam od 2009 roku rollercoastera Fluch Von Novogrod. W Hansa-Parku działa jeszcze m.in: Nessie czyli najbardziej rozpoznawalna atrakcja obiektu, Crazy Mine czyli kopalniana kolejka typu Dzika Mysz a także wiele mniejszych atrakcji w tym wysoka na kilkadziesiąt metrów karuzela typu Star Flyer.

Zarząd parku zdecydował o budowie nowej atrakcji po to, by zachęcić do odwiedzania parku nowych gości, ponieważ w ostatnich latach ilość odwiedzających zaczęła maleć. Bądźmy dobrej myśli, że pomysł z budową nowej atrakcji zadziała i park utrzyma się na tym ciężkim rynku, jakim jest branża rozrywkowa.

Przypomnijmy że Der Schwur des Kärnan liczy 73 metrów wysokości, jego wyciąg znajduję się w wysokiej betonowej wieży, wysokość kolejki jest równa rollercoasterowi Silver Star z Europa parku, razem z nim zajmują druga pozycję pod względem najwyższych rollercoasterów w Europie. Długość toru Kärnana wynosi 1,235 m, a prędkość z jaką poruszają się wagoniki dochodzi do 127km/h!

Warto dodać, że muzyka w poczekalniach, oraz na stacji kolejki będzie wykonana przez cenioną, i dobrze wszystkim znaną w branży firmę IMAscore, która specjalizuje się w wykonywaniu Soundtracków do parków rozrywki.

Zdjęcie: Hapa Forum