Niemcy: Cobra des Amun Ra! Belantis świętuje…

Cobra des Amun Ra Belantis

Pociąg nowej kolejki Cobra des Amun Ra przyjechał, i czeka na montaż na szynach, otwarcie zapowiedziano wstępnie na 4 lipca 2015 roku!

Niemiecki park rozrywki Belantis, który na swoim terenie dotychczas posiadał trzy kolejki w błyskawicznym tempie planuje otworzyć czwartą – Cobra des Amun Ra. Od zapowiedzi nowej atrakcji minęło zaledwie kilka miesięcy, a teraz słyszymy że otwarcie rodzinnej przejażdżki zapowiedziano na początek lipca, to na prawdę bardzo szybko.

Montaż szyn zakończył się już 9 czerwca, teraz na instalację czeka pociąg kolejki, zgodnie z tematyzacją w kształcie charakterystycznej kobry. Pociąg kolejki jednorazowo na swój pokład może zabrać maksymalnie 24 osoby. Przed otwarciem nową atrakcję czeka kilkadziesiąt godzin testów, to wszystko po to, by zapewnić pasażerom maksymalne bezpieczeństwo!

Cobra des Amun Ra

Montaż ostatniego elementu konstrukcji kolejki Cobra des Amun Ra!

Wykonanie konstrukcji kolejki powierzono po raz kolejny firmie Gerstlauer, która dostarczyła do tego parku już między innymi rollercoastera typu Euro Fighter o nazwie Huracan, od 2010 roku jest on najbardziej rozpoznawalną atrakcją obiektu.

Cobra des Amun Ra liczy 16 metrów wysokości, i osiąga maksymalną prędkość 50km/h, a długość toru wynosi 360 metrów.

Zdjęcia: Belantis