Testing Attractions SLIDER Najszybsze rollercoastery w Niemczech TOP5!

Najszybsze rollercoastery w Niemczech TOP5!„Jupiiiii!” – im szybciej, tym lepiej! Przynajmniej dla maniaków adrenaliny. Testujemy dla Was najszybsze kolejki górskie w niemieckich parkach rozrywki. Zwycięzca osiąga 130km/h!

Miejsce 5

Sky Wheel w Skyline Park pędzący 105km/h uplasował się na piątym miejscu. Dwuminutowa jazda odbywa się raz przodem, raz tyłem. Otwarta w 2004 roku atrakcja wznosi się na wysokość 46ciu metrów. Wejściówka kosztuje tylko 24 euro, aż żal nie skorzystać.

Miejsce 4
Expedition GeForce w Holiday Park w Haßloch. Bardzo strome doświadczenie – pierwszy zjazd z niemal pionowym spadkiem. Jednak atrakcję odnotowano w księdze rekordów Guinnessa z zupełnie innego powodu. Amerykanin, Richard Rodriguez ustanowił nowy rekord w ciągłej jeździe rollercoasterem. Jego wynik to 192 godziny. A całość na 53 metrach wysokości i 120km/h, nie do pomyślenia! Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwość zakupu biletu za 19,50 euro. Standardowa cena wynosi 28,45 euro (online).

Miejsce 3
Klasyka, jedna z najlepszych drewnianych kolejek, na jakiej jechaliśmy. Wpisany do księgi rekordów Guinnessa rollercoaster Colossos, spadając pod kątem 61 stopni rozpędza się do prędkości 110 km/h. To też najwyższa drewniana przejażdżka na świecie i najszybsza w Europie. 60cio metrowe monstrum znajdziecie w Heide Park Resort. Za taką przyjemność trzeba zapłacić 45 euro. Zawsze można skorzystać z kuponów 2 w cenie 1. Zapraszamy również do udziału w drugim zlocie fanów adrenaliny. Wejście wyniesie Was tylko 25 euro.

Miejsce 2
Dochodzimy do Hyper Coastera o wysokości liczącej ponad 61 metrów. Der Schwur des Kärnan jest najnowszą atrakcją Hansa-Park, mierzy 73 metry. Początkowo poruszamy się wewnątrz mrocznej wieży, następnie ostry, pionowy spadek i na zewnątrz przy 127km/h. Rollercoastera udostępniono w zeszłym miesiącu, a za rok otrzyma tematyzację. Bilet kosztuje 35 euro.

Miejsce 1
Silver Star w Europa-Park od trzynastu lat pozostaje najszybszą kolejką w Niemczech. 130 km/h, 73 metry wysokości, ponad 1,5km długości, przeciążenia sięgające 4G czynią go definitywnym zwycięzcą naszego rankingu. Konstrukcja została dostarczona przez szwajcarską firmę Bolliger & Mabillard, lidera wśród producentów tego typu urządzeń. Wstęp do parku ma swoją cenę – 42,50 euro. Niemniej gorąco polecamy!  [Daniel]


Zdjęcia: Skyline Park, Europa Park, Heide Park, Holiday Park, Hansa Park

 

Tagi: ,