Testing Attractions Bez kategorii Montaż orła helikopterem przy Lech Coasterze

Montaż orła helikopterem przy Lech CoasterzePiękny i majestatyczny, o blisko 7-metrowej rozpiętości skrzydeł, w dodatku w całości wykonany w technice… druku 3D. Mowa o figurze orła, który w najbliższy wtorek 20 marca zasiadł na skale przy Lech Coasterze w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie.

Montaż figury, która jest zdecydowanym dopełnieniem tematyzacji atrakcji, będącej hitem lata 2017 w śląskim parku rozrywki, przeprowadzony został przy pomocy specjalnie wynajętego do tego celu helikoptera – całą akcję można było oglądać na żywo na FanPage Testing Attractions

Orła, który od wtorku na stałe zagościł w Legendii Śląskim Wesoły Miasteczku, doskonale znają już wszyscy, którzy przynajmniej raz mieli okazję skorzystać z Lech Coastera. Albowiem figura obrazująca jeden z symboli państwa polskiego, to wierne odwzorowanie orła, który pojawia się w multimedialnym preshow pt. „Legenda o Lechu”, poprzedzającym sam przejazd urządzeniem. Za wizerunek orła odpowiedzialna jest firma Platige Image, wielokrotnie nagradzane studio filmowe, produkcyjne i animacyjne, znane między innymi z realizacji serii „Legendy Polskie” dla serwisu Allegro. Natomiast przeniesieniem orła do świata realnego zajęli się specjaliści z firmy Wolf Project Studio. To właśnie w pracowni grafiki i druku 3D Mariusza Króla przygotowany został projekt i wydruk figury ptaka, który zostanie jutro zamontowany na skale w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

Imponujące rozmiary i technologia…

– Orzeł stanowi istotne dopełnienie tematyzacji zbudowanej wokół Lech Coastera i sam w sobie jest sporą, dodatkową atrakcję wizualną. Ciekawostką jest fakt, że figura powstała w technice druku 3D i jest ogromna. Orzeł ma blisko 7 metrów rozpiętości skrzydeł, co czyni go jednym z największych wydruków 3D na świecie. Stanowi tylko jedną z wielu ciekawostek, które zaplanowaliśmy dla naszych gości w sezonie 2018, który startuje już 31 marca – mówi Izabela Kieliś, brand manager Legendii.

Sam montaż orła odbył się przy pomocy specjalnie wynajętego do tego celu helikoptera. Na początek orzeł został podczepiony na specjalnych linach, następnie helikopter wzbił się z nim w powietrze i po zatoczeniu odpowiedniego promienia, skierował się z figurą nad skałę przy Lech Coasterze. Tam ekipa specjalistów i techników sfinalizowała montaż. Cała operacja musiała być skrupulatnie przeprowadzona z uwzględnieniem chociażby warunków atmosferycznych, zaś sam przelot orła stanowił z pewnością dla okolicznych mieszkańców ciekawy widok.

Orzeł to tylko jedna z nowości jakie w tym sezonie czekają na gości Legendii i fanów Lech Coastera. Urządzenie wyposażone zostanie w tym sezonie w drugi skład wagoników, który znacząco zwiększy przepustowość rollercoastera, zaś sam park otwiera się już 31 marca i tego samego dnia zaprasza na premierę najnowszej atrakcji – Bazyliszka.


Źródło: Legendia

 

Tagi: , ,