Testing Attractions Bez kategorii,NEWS,Nowości,SLIDER Mack Rides prezentuje zupełnie nowy model Spinning Coastera!

Mack Rides prezentuje zupełnie nowy model Spinning Coastera!Na tegorocznych targach IAAPA Attractions Expo 2016 w Orlando, niemiecki producent Mack Rides zaprezentował nowy produkt w swojej ofercie. Jest to produkt o nazwie „Xtreme Spinning Coaster”, który łączy obrotowe gondole i elektromagnetyczny mechanizm rozpędzający (LSM Launched).

xtreme-spinning-coaster-mack-rides-konzept-layout

proponowana trasa kolejki

Wagony w składzie nowej kolejki, są nam już znane. W zeszłym roku Mack Rides testował właśnie ten rodzaj wagoników na torze Blue Fire w Europa Parku, który jeździł razem z podstawowym składem tej kolejki. Jak widać, testy przeszły najśmielsze oczekiwania, czego efektem jest nowy zaprezentowany produkt.

xtreme-spinning-coaster-mack-rides-konzept-trains

stacja obsługująca dwa składy

Przewidziano także alternatywę dla tej atrakcji. Opcjonalnie, można zamienić obrotowe gondole, na takie, które posiadają nieruchome siedzenia. Istnieje również możliwość łączenia typów wagonów wedle potrzeby. Aby usprawnić działanie kolejki, producent proponuje system dwu-składowy. Kiedy jeden skład ruszy, do drugiego mogą wsiadać następne osoby – taki system został już zastosowany w kolejce Pulsar, która była tegoroczną nowością parku Walibi Belgium.

Nowa koncepcja zdobywa już duże uznanie. Projekt na Brass Ring Awards zajął 2. miejsce w kategori ‘’Best New Concept’’. Zobaczcie sami jak prezentuje się nowa przejażdżka w poniższej wizualizacji:

Źródło: parkerlebnis

Tagi: , , ,