Testing Attractions NEWS,Polska,SLIDER Konin chce zostać centrum uzdrowiskowym! Czy mu się uda?

Konin chce zostać centrum uzdrowiskowym! Czy mu się uda?Prawie 3 lata temu w Koninie przeprowadzono odwierty, które kosztowały 15 milionów złotych. W skutek czego odkryto duże złoża wody geotermalnej, w dodatku jedne z najcieplejszych w Europie. Woda na głębokości 2400 metrów miała temperaturę 97, 5 stopnia Celsjusza. Pojawił się wielki plan stworzenia prawdziwego uzdrowiska na konińskiej wyspie Pociejewo. Ogromy kompleks termalny z 13 basenami, hala widowiskowo-sportowa, wieże widokowe, centrum handlowe, ciepłownia geotermalna, park zdrojowy czy rodzinny park aktywności. Mamy już 2017 rok, a w mieście o projekcie cisza jak makiem zasiał. A więc co się stało?

Znalezione obrazy dla zapytania geotermia konin

Pierwotna koncepcja zagospodarowania wyspy Pociejewo (fot. Geotermia Konin)

Trzeba przyznać, że projekt jest bardzo atrakcyjny. Kompleks uzdrowiskowy znalazłby się nieopodal starówki oraz rzeki Warty, przy której funkcjonują bardzo urokliwe bulwary. Aktualnie miasto skupia się na budowie ciepłowni geotermalnej i centrum konferencyjnym. Reszta pozostaje pod znakiem zapytania. Do tak dużej inwestycji potrzebny jest oczywiście inwestor oraz drugi odwiert, który kosztuje kilka milionów czy zgoda ministerstwa środowiska. Przy tak dużych kwotach władze Konina próbują zabiegać o dofinansowanie z funduszu ministerstwa, a to wydłuża czas do ruszenia inwestycji.

Znalezione obrazy dla zapytania geotermia konin

Wieża widokowa i budynek term ( fot. Geotermia Konin )

Niewątpliwie termy są okazją do ożywienia turystyki i gospodarki w mieście. Inwestorzy na pewno chętniej spoglądali by na Konin, a tych w mieście jest jak na lekarstwo. Jak wykorzystają olbrzymią szansę władze miasta? Dowiemy się tego w najbliższym czasie lub trochę dłużej…

 

Tagi: , , , , , ,