Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Holandia: Ruszył Dive Coaster Baron 1898!

Holandia: Ruszył Dive Coaster Baron 1898!Ruszył Baron 1898, jest to najnowsza, a zarazem największa inwestycja holenderskiego parku rozrywki Efteling w ostatnich latach… Z nowego rollercoastera mogą korzystać już wszyscy odważni goście parku!

Baron 1898 to Dive Coaster produkcji firmy Bolliger & Mabillard, konstrukcja kolejki liczy 30m wysokości, jednak długość spadku wynosi 37,5m (7,5m pod ziemię). Na trasie o długości 501m znajdują się dwie inwersje a prędkość osiągana przez wagoniki kolejki to 90 km/h.

Jednak najważniejszą cechą wyróżniającą Barona, jest niesamowity design. Sama kolejka jak i budynki które znajdują się w jej otoczeniu, zostały zaprojektowane tak, by gość parku mógł poczuć klimat okresu w którym przemysł górniczy z udziałem maszyn dopiero się rozwijał…

baron-1898

Wagonik Barona podczas startu ze stacji

Na przykład konstrukcja wyciągu została zbudowana w stylu szybu kopalnianego. W budynku stacji kolejki znajduje się kilka pomieszczeń w których pokazywana jest historia głównego bohatera Gustave Hoogh Courage. Kompozytorem soundtracka, którego goście mogą usłyszeć podczas oczekiwania do atrakcji, jest René Merkelbach jednak dynamiczności dodał remix Hardwell’a.


Źródło: Parkerlebnis.de

Tagi: ,