Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Flying Aces w Ferrari World Abu Dhabi, znamy datę otwarcia!

Flying Aces w Ferrari World Abu Dhabi, znamy datę otwarcia!Flying Aces to najnowsza inwestycja Ferrari World w Abu Dhabi. Nowa przejażdżka na swojej trasie będzie posiadała jedną z najwyższych inwersji na świecie o wysokości 52 metrów!

Budowa kolejki trwała mniej niż rok, ostatnio poznaliśmy datę otwarcia. Ferrari World zaprezentuje nową atrakcję 24 lutego 2016 roku. Producentem nowej atrakcji jest firma Intamin.

Dotychczas park wyróżniała tak na prawdę jedna atrakcja – Formula Rossa, czyli najszybszy na świecie rollercoaster, który osiąga prędkość 240 km/h w 4,9 sekundy. Ferrari World zdecydował się na kolejną, rekordową atrakcję – Flying Aces będzie kolejką z najwyższą inwersją. Rekord nie zostanie utrzymany jednak zbyt długo, na innym kontynencie powstaje już kolejka, które pobije przejażdżkę z Abu Dhabi, jej inwersja będzie wyższa tylko o 3 metry.

Flying Acces inspirowany jest nazwiskiem Francesco Baracca, był to popularny, włoski pilot myśliwców z pierwszej wojny światowej, który na kokpicie swojego samolotu namalował czarnego konia, a ten stał się logotypem marki samochodów Ferrari.


Źródło: Parkerlebnis

 

Tagi: , ,