Testing Attractions Odwiedzone miejsca,Raporty,SLIDER Farma Iluzji – magiczne atrakcje w wykonaniu profesjonalistów!

Farma Iluzji – magiczne atrakcje w wykonaniu profesjonalistów!Farma Iluzji znajduje się we wsi Mościska w gminie Trojanów – około 85 km na południe od Warszawy. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową dla mieszkańców stolicy, którym to obiekt szczególnie przypadł do gustu.  Na terenie Farmy przygotowano zarówno atrakcje dla dzieci i młodzieży jak również dorosłych.

Kilkuhektarowy kompleks zwiedzaliśmy pod przewodnictwem Tomasza Wielemborka, który odsłonił przed nami największe tajemnice Farmy, w tym atrakcje, które wtedy były dopiero w budowie (park wizytowaliśmy w sierpniu).  Jednak my najbardziej chcieliśmy zobaczyć chyba najbardziej rozpoznawalną atrakcję Farmy Iluzji, która widnieje niemalże na wszystkich materiałach promujących obiekt. Mowa tutaj oczywiście o żółtym domu „unoszonym” przez balony – jak się okazało właściciele stworzyli go sami według własnego pomysłu. Bez chwili zwątpienia weszliśmy do środka, okazało się, że wrażenia są bardzo podobne do tych, które towarzyszą gościom w domkach do góry nogami, jednak jest coś jeszcze – ale to niech pozostanie tajemnicą dla odwiedzających…

Charakterystyczny żółty dom unoszony przez balony

Charakterystyczny żółty dom unoszony przez balony

Pozytywne wrażenie zrobiła na nas także scena okryta bardzo ciekawą aranżacją, Pan Tomasz zachwalał pokazy, które odbywają się w parku. Po tym co widzieliśmy dotychczas w innych parkach nad Wisłą, podchodzimy do pokazów artystycznych z dużą dozą ostrożności. Okazało się, że trafiliśmy na pierwszą część wakacyjnego spektaklu Alicja w Krainie Iluzji (na całe przedstawienie składają się trzy części odgrywane przez cały dzień w różnych lokalizacjach w parku).

Szanowni czytelnicy, z czystym sercem możemy przyznać, że to widowisko znalazło się w naszym TOP 10 najlepszych pokazów które widzieliśmy we wszystkich odwiedzonych przez nas parkach na całym świecie – żeby uwierzyć musicie przekonać się sami !

Pamiętajcie też, że w parku odbywają się zjawiskowe pokazy iluzji (bo jak mogło by być inaczej na Farmie Iluzji), wykonywane przez najpopularniejszych iluzjonistów w naszym kraju.

Scena na której odbywa się większość pokazów

Scena na której odbywa się większość pokazów

Dużą popularnością wśród gości cieszy się Pokój Amesa i Labirynt Luster oraz Laserowy Labirynt rodem z filmów o napadzie na bank. Jednak nam bardziej do gustu przypadł niebieski domek obracający się wokół własnej osi – to atrakcja, która dostarcza niemalże identycznych wrażeń jak urządzenia typu Mad House w zagranicznych parkach.

A'la Mad House

A’la Mad House

Na zwiedzających czeka też Rezerwat Dzikich Smoków, gdzie możemy oglądać ruchome, legendarne smoki kryjące się w magicznym lesie. W parku na każdym kroku można natknąć się na innowacyjne pomysły, jednym z nich był Bajkowy Pałac Cieni – tam nieznana nam technologia pozwala na „zamrożenie” swojego cienia na ścianie. Jedną z nowości tego sezonu, która chyba najbardziej przypadła do gustu dzieciakom jest duży, dmuchany park wodny ze zjeżdżalniami i wodnymi atrakcjami. Goście doceniają też strefę Karaiby na Niby – czyli piaszczystą plażę, fontanny, wodospady, leżaki, słomiane parasole i punkt gastronomiczny utrzymany w egzotycznych klimatach.

Dmuchany park wodny

Dmuchany park wodny

Papuga zachęcająca do wejścia na plażę

Papuga zachęcająca do wejścia na plażę

Gastronomia w stylu egzotycznym

Gastronomia w stylu egzotycznym

Jednak prawdziwy efekt WOW wywołała na nas atrakcja o nazwie Tajemnica Opuszczonej Kopalni, co prawda wtedy była jeszcze nieczynna dla odwiedzających, ale my przedremierowo weszliśmy do środka. Nawet podczas budowy atrakcja zrobiła na nas duże wrażenie, innowacyjność pomysłu i dbałość o najmniejsze detale można było dostrzec na każdym kroku. Na gości czeka tam między innymi zjazd do kopalni najprawdziwszą windą oraz projekcja hologramu, a to wszystko odziane jest historią nawiązującą do okolicznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Okazało się, że to kolejny autorski pomysł właścicieli parku. Pan Tomasz nieskromnie mówił, że w chwili obecnej mają tyle pomysłów, że spokojnie mogliby zbudować kilka parków wyposażonych w tak ciekawe atrakcje.

Wnętrza Opuszczonej Kopalnii

Wnętrza Opuszczonej Kopalnii

Zapraszamy do zobaczenia materiału naszego materiału filmowego. Zobaczycie tam najciekawsze atrakcje parku oraz fragmenty spektakularnych pokazów wykonywanych przez profesjonalistów:

Tagi: ,