Testing Attractions Raporty,SLIDER Europa: Parki Rozrywki na terenie Austrii!

Europa: Parki Rozrywki na terenie Austrii!Austria to kraj słynący wśród Polaków szczególnie z wyjazdów na narty, ponieważ to właśnie tutaj Alpy znajdują się najbliżej Polski. Na drugim miejscu, zaraz za białym szaleństwem magnesem na turystów z Polski jest klimatyczny Wiedeń.

W Wiedniu po zwiedzaniu miasta zapraszamy po niesamowite wrażenia na Prater, jest to ogromny park którego część została przeznaczona na Park Rozrywki. Niestety minusem tego miejsca jest to, że każda atrakcja jest płatna osobno, co niestety wiąże się ze sporym wydatkiem, cena jednego przejazdu waha się w granicach 1-5€.  Wyjątkiem jest urządzenie Slig Shot (Proca) gdzie za „wystrzał” trzeba zapłacić 15€ tak wysoka cena przejazdu wiąże się z częstym obowiązkiem wymiany gum które wystrzeliwują gondolę w powietrze ( podobnie jak w przypadku bungee)
Na Praterze znajdziemy 12 kolejek górskich, na pewno nie będą to tak potężne konstrukcje jak na zachodzie ale także są warte uwagi! Najbardziej innowacyjną konstrukcją jest Volare czyli odwrócony rollercoaster, ale to nic najciekawsze jest to, że w gondoli kolejki leżymy na brzuchu twarzą w kierunku jazdy! Wartą uwagi atrakcją jest także Boomerang. Na terenie obiektu znajdziemy wiele extremalnych (np. Extasy, Shwarze Mamba) jak i nie extremalnych (np. Wildalpenbahn)  urządzeń małopowierzchniowych.
Pełna lista atrakcji dostępna tu: Lista Atrakcji

Następnym wartym uwagi parkiem jest Family Park Neusiedlersee, jak sama nazwa wskazuje położony jest nad Jeziorem Nezyderskim. W ostatnim czasie obiekt ten dynamicznie się rozwijał, w 2008 roku otwarto tam kolejkę górską Götterblitz ( bliźniak Pegasus z Europa Park) produkcji Mack Rides. Pięć lat później obiekt zainwestował w rollercoastera Rattenmühle produkcji firmy Gerstlauer o długości 430 metrów i wysokości 19m. Przez następne lata unowocześniano infrastrukturę parku, oraz wymieniano stare atrakcje na nowe zamienniki, w tym roku otwarto tam urządzenie Leonardos Flugmaschine, czyli innowacyjne urządzenie w którym pasażerowie sami decydują o intensywności przejażdżki za pomocą charakterystycznych skrzydełek które są wyposażeniem każdej gondoli.

W Tyrolu u podnóża Alp znajduje się Familienland Erlebnispark. Główną atrakcją parku jest Big Bang czyli rollercoaster o długości 500m  który pędzi z prędkością dochodzącą do 80km/h! Na terenie obiektu znajdziemy jeszcze między innymi Wild Raft – spływ pontonami dziką rzeką, a także Piratenschiff (wahadło łódź piracka).

W Austrii funkcjonuje obecnie 11 małych i 3 duże parki rozrywki, powyżej opisaliśmy te trzy które warto odwiedzić ze względu na swoją lokalizację, atrakcję oraz klimat! 🙂

Tagi: , , , ,