Europa: Najciekawsze parki wodne w pobliżu polski! cz.1

Tatralandia

Mamy już wakacje, a razem z nimi upalne dni, gdzie wtedy atrakcyjnie spędzić czas? Na basenie oczywiście! Jednak czy orzeźwiające kąpiele muszą być nudne? – Niekoniecznie, dlatego powstały ogromne kompleksy które kuszą masą wodnych atrakcji! Zobaczcie sami gdzie znajdują się warte uwagi centra wodnej rozrywki!

Zacznijmy więc od naszych południowych sąsiadów! Zapewne każdemu obiła się o uszy słowacka Tatralandia, niewątpliwe jest to najbardziej popularny kompleks wśród Polaków. Łatwy dojazd, i rozbudowana baza basenów oraz zjeżdżalni wodnych kusi amatorów adrenaliny jak i całe rodziny, także z kilkuletnimi dzieciakami, na których czeka specjalnie przygotowany sektor. W ostatnich latach obiekt poszerzył się o nowe atrakcję, największą inwestycją było Tropical Paradise, gdzie najciekawszą atrakcją jest basen którego ściany zostały zamienione na akwaria, i nurkując pod wodą możemy podziwiać różne gatunki ryb!

Tropical Paradise

Wnętrze Tropical Paradise (fot. Niznaboca)

Nieco dalej, bo na Węgrzech warto wybrać się do AquaWorld. Park wodny położony jest pod charakterystyczną kopułą, obiekt znajduje się w Budapeszcie, stolicy Węgier. Na gości czeka kilka basenów gdzie znajdziemy m.in. basen z sztuczną falą. Zjawiskowo wygląda tutaj sieć wodnych zjeżdżalni, innowacyjnym urządzeniem jest tutaj symulator surfingu.

Aquaworld Budapest

Aquaworld Budapest (fot. Aqua World)

Od niedawna w Polskich stacjach telewizyjnych można zobaczyć reklamę Niemieckiego Tropical Islands, przenosimy się na zachód, gdzie 60km od Berlina znajduje się ogromny park wodny! Ciekawostką jest to, że obiekt powstał w hangarze który kiedyś służył do budowy sterowców… W ogromnej budowli kryje się kilkanaście basenów i wysoka wieża ze zjeżdżalniami, ale to znajdziemy niemalże wszędzie, co wyróżnia ten obiekt? Obiekt charakteryzuje się niesamowitym klimatem, plażami, a nawet możemy się opalać nad namiastką morza! Znajduje się tutaj kilkaset gatunków tropikalnych roślin w tym palm kokosowych a nawet bananowców a po alejkach normalnie spacerują zwierzęta! Wszystko można podziwiać z balonu, przeloty balonem są kolejną ciekawą atrakcją parku.

Tropical Islands

Tropical Islands, widok z wieży ze zjeżdżalniami (fot. Morgenpost)

Niemcy potrafią zaskakiwać, ale obiekt o nazwie Therme Erding wygląda zjawiskowo! Kompleks został podzielony na cztery strefy, jedna z nich przeznaczona została na zjeżdżalnie, jest ich tutaj aż 26 a najdłuższa z nich ma 360 metrów długości, cała sieć zjeżdżalni liczy 2500m długości! Następną strefą jest Thermen-Paradies czyli basen termalny z tzw. Mokrym Barem gdzie bez wychodzenia z wody możemy zakupić napoje oraz drinki, w tej strefie znajduje się też jacuzzi, wodne leżanki i rośliny które stwarzają intymne, relaksacyjne zacisze. W kolejnej strefie o nazwie Sauna-Paradies zainstalowano kilkanaście saun różnego rodzaju. Następna strefa Vital-Oase to masaże oraz odnowa biologiczna. Całość przykryta jest szklanym dachem, który umożliwia opalanie się nawet w zimę!

Therme Erding

Therme Erding z otwartym dachem (fot. pinstake)