Testing Attractions Raporty,SLIDER EnergyLandia: Przed premiera Dragon Rollercoastera!

EnergyLandia: Przed premiera Dragon Rollercoastera!Park rozrywki EnergyLandia to ogromny, nowoczesny kompleks rozrywkowy, pierwszy i jedyny tego typu obiekt w Polsce, zlokalizowany w urokliwym miasteczku Zator w Małopolsce. Na terenie parku znajdują się trzy strefy, pierwsza przeznaczona jest dla najmłodszych, druga familijna oraz trzecia extremalna!

Pierwszego maja mogliśmy skorzystać z najnowszej atrakcji parku, mowa tu oczywiście o rollercoasterze Energuś. Konstrukcja kolejki liczy 13 metrów wysokości, a pociąg pokonuje trasę liczącą 335 metrów z prędkością dochodzącą do 50 km/h

Po kilku latach oczekiwania nadszedł czas na niepowtarzalną chwilę, pierwsi pasażerowie mogli dziś (03.06.15) przedpremierowo skorzystać z Dragon Rollercoastera. Krystian Borkowski – Frontman ekipy Testing Attractions uczestniczył w konferencji prasowej, która była powiązana z przedpremierowym przejazdem Dragonem.

Dragon Rollercoaster w odróżnieniu od Energusia to tzw. Suspened lub też Inverted Coaster zwany także kolejką odwróconą. Skład wagoników znajduje się pod szynami, pasażerowie zaś nie mają pod sobą podwozia, a ich nogi swobodnie zwisają w przestrzeni, co w znacznym stopniu potęguje odczucia podczas jazdy!

Nowa zabawka EnergyLandi jest wysoka na 20m (7 piętro w wieżowcu) Prędkość osiągana przez skład dochodzi do 75 km/h. Wartym uwagi elementem na trasie przejazdu jest tunel, miejsce to jest zadymiane przez wytwornice dymu, co powoduje chwilowy moment intrygi.

Wyjątkowy tor jazdy (nisko nad ziemią i blisko konstrukcji) prowadzony blisko rożnych przeszkód, przez budynki i tunele, to wszystko gwarantuje naprawdę dużą dawkę adrenaliny i niesamowite wrażenia, których spragniona jest młodzież, Jednak innowacyjne rozwiązania, np. nowego typu elastyczne zabezpieczenia, łatwy dostęp do siedzeń oraz wyjątkowa „głladkość” linii przejazdu, pozwalają na użytkowanie kolejki nawet przez bardzo małe dzieci w wieku już od 4 lat. (Jednak musi zostać spełnione kryterium min. 120 cm wzrostu)

Film z przejazdu rollercoasterem już w nadchodzący weekend na kanale Testing Attractions!

Tagi: , ,