Testing Attractions NEWS,Nowości,Polska,SLIDER,Świat Disney zaprezentował olbrzymi projekt! Star Wars Land już za 2 lata!

Disney zaprezentował olbrzymi projekt! Star Wars Land już za 2 lata!Trwają właśnie targi D23 EXPO w Anaheim, podczas których Disney zaskoczył wszystkich! To właśnie tutaj została zaprezentowana  makieta Star Wars Land-u, którego otwarcie zapowiedziano dokładnie za 2 lata, w 2019 roku! Co więcej, takie miejsca powstaną aż dwa! Tematyczne kompleksy związane z kultową sagą filmów George’a Lucasa powstaną w Disneylandzie w Anaheim w Kalifornii oraz w Disney World w Orlando na Florydzie! Wytwórnia zdradziła również więcej szczegółów na temat nowego parku dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen, o ktrórych przeczytacie poniżej.

Makieta Star Wars Land-u (fot. Orlando informer)

Rozrywkowy gigant zapowiada, że turyści odwiedzający nowy kompleks, będą mogą liczyć na ogrom świetnych atrakcji. Goście parku m.in. poprowadzą Sokoła Millennium, czy znajdą się w środku walki między przedstawicielami Nowego Porządku i Ruchu Oporu. Powierzchnia parku wyniesie blisko 6 hektarów.

Data otwarcia nie jest jednak przypadkowa, ponieważ na 2019 rok zaplanowana jest również premiera dziewiątej części sagi Gwiezdne Wojny.

Pierwszy Zakaz bitewny pojazd na Star Wars Land

Oto pierwsze wagoniki przejażdżek w nowym Star Wars Land (fot. Orlando informer)

Każdy z parków pochłonie około miliard dolarów, czyli ponad 3,5 miliarda polskich złotych! Firma niestety nie planuje wybudować podobnej krainy pod Disneylandem pod Paryżem, więc trzeba będzie wybrać się aż za ocean by znaleźć się w niezwykłym świecie Star Wars.

Wspomnieć trzeba, że Disney inwestuje także w inne atrakcje związane z filmami. W tym roku w parku na Florydzie została otwarta strefa tematyczna w całości nawiązująca do filmowego hitu „Avatar”.


Źródło: Orlando informer

Tagi: , , , , , , ,