Czy Air dostanie system Wirtualnej Rzeczywistości? [WIDEO]

Flying Coaster Air w angielskim parku rozrywki Alton Towers zostanie poddany gruntownej modernizacji. W sezonie 2016 kolejka ma zostać otwarta pod nową nazwą – Galactica!

Air w Alton Towers został otwarty w 2002 roku, wtedy kolejka była prawdziwym fenomenem pośród mieszkańców wysp – w końcu to pierwsza tego typu przejażdżka w Anglii. Flying Coaster charakteryzuje się nietypowym sposobem jazdy, tutaj zamiast tradycyjnych siedzeń pasażer leży na brzuchu twarzą do kierunku jazdy.

W 2016 roku atrakcja będzie jeszcze bardziej spektakularna, podczas jazdy pasażerowie będą wyposażeni na czas przejazdu w zestaw słuchawkowy i gogle Wirtualnej Rzeczywistości. Przejazd nietypową kolejką połączony z efektami dźwiękowymi i obrazem da naprawdę ciekawy efekt.

Glactica Alton Towers

Rollercoaster od tegorocznego sezonu będzie nosił nazwę Galactica. Przejażdżka otrzyma też nową tematyzację nawiązującą do wydarzeń w wirtualnym świecie. Wirtualna przygoda ma rozgrywać się w przestrzeni kosmicznej i pozwolić pasażerom wcielić się w skórę astronautów.

Śmiałkowie będą mieli do wyboru podróż z najnowszą technologią oraz bez wirtualnego świata. Zastosowanie gogli VR jest opcjonalne. Galactica nie będzie jednak pierwszym rollercoasterem z tym systemem, po raz pierwszy technologia została udostępniona publicznie w parku rozrywki Europa-Park na kolejce Alpine Express Enzian.


Źródło: Parkerlebnis