Testing Attractions NEWS,Nowości,SLIDER Blackpool Pleasure Beach wzbogaci się o nowy rollercoaster!

Blackpool Pleasure Beach wzbogaci się o nowy rollercoaster!Od pewnego czasu chodziły pogłoski o nowej atrakcji w jednym z największych parków w Wielkiej Brytanii. Teraz to już pewne! Zarząd Blackpool Pleasure Beach ogłosił, iż w 2018 roku park wzbogaci się o nowy rollercoaster – i to nie byle jaki! Już sama kwota robi  wrażenie, bo jego koszt będzie wynosił około 19 milionów euro! 

Construction MMXVIII – tak brzmi robocza nazwa atrakcji, która zostanie otwarta dla zwiedzających w sezonie 2018. Jej produkcją zajmie się renomowana niemiecka firma – Mack Rides. Urządzenie będzie ściśle zintegrowane z istniejącymi atrakcjami:  „The Big One“; „Steeplechase“; „Big Dipper“; „Pleasure Beach Express“ i „Grand Prix“.

dfjbf

Na pewno zaspokoi nie jednego poszukiwacza wrażeń, bo jego długość wyniesie 1140 m, czyli ponad kilometr. Podczas 80 sekundowego przejazdu wagoniki rollercoastera będą rozpędzać się dwa razy – na starcie oraz mniej więcej w połowie trasy, przyspieszając cały skład do 80 km/h. Tor kolejki nie pobije żadnych rekordów, ale jest bardzo urozmaicony o liczne wzniesienia, ( największe będzie liczyć 27 metrów ) co sprawi ,że doświadczymy przeciążeń równych 4,3 G. Warto dodać, iż będzie to pierwszy rollercoaster z dwoma odcinkami rozpędu na terytorium Wielkiej Brytanii. Oficjalna nazwa zostanie ogłoszona wkrótce, a planowana data otwarcia to wiosna 2018.

Zobaczcie jak będzie wyglądała nowa atrakcja parku:

Źródło: Parkerlebnis

Tagi: , ,