Bałtów inwestuje w baseny termalne oraz egzotyczny klimat!

Bałtów, to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim. To właśnie tam mieści się Bałtowski Kompleks Turystyczny w którego skład wchodzi m.in Jura Park, jeden z pierwszych tego typu obiektów w Polsce. Ofertę uzupełnia Zwierzyniec Bałtowski, oraz mniejsze atrakcje, w tym lunaparkowe.

Jak się okazuje, obecna oferta parku ściąga rzesze turystów, a zarząd parku postanowił dodatkowo postawić ogromny kompleks wodny! Część funduszy na budowę ma być pozyskana z funduszy Europejskich, natomiast starania o dofinansowanie są na poziomie składania aplikacji.

Skończyły się już przygotowywania koncepcji, gotowe są też pierwsze wizualizacje, dzięki którym poznaliśmy część atrakcji które mają pojawić się w nowym obiekcie. Będzie basen z falą, mokry bąbel (czyli śliska, dmuchana bańka do wspinaczki) a także bicze wodne, wodne leżanki czy miejsca z masażem bąbelkowym… Nie można ominąć faktu, że kompleks będzie podzielony na strefę zewnętrzną oraz wewnętrzną, a w basenach ma znaleźć się woda termalna.

roller-coaster-na-ekran-led

Całość inwestycji ma uzupełniać trzygwiazdkowy hotel oraz parking podziemny. Pojawią się też place zabaw dla najmłodszych, oraz boiska. Plany są ambitne, właściciele chcą aby całość została oddana do użytku jeszcze przed 2020 rokiem!


Źródło: Strefa Biznesu

  • Grazyna Płoszaj-Wojciechowska

    superrr